Türkiye'nin gündeminde olan 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğramasının ortaya çıkması sonrasında iktidar kanadındaki sessizliği protesto eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri Adalet Bakanlığı’na yürürken, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de olayı TBMM’de kınadı.

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde söz alan Çakırözer, “Günlerdir aklımızın almadığı, yüreğimizin kaldırmadığı 6 yaşındaki bir çocuğa yıllarca taciz, tecavüz edilmesi olayını lanetliyorum. Türkiye'de on binlerce yurttaşımız tweet attı diye hapse girerken, siyasi davalarda yüzlerce masum insan hapislerde çürütülürken bu iğrenç olayın faillerinin hâlâ serbestçe dolaşabiliyor olmasını lanetliyorum. Siz sustunuz ama biz, asla susmayacağız” dedi.

Adalet Bakanlığı'na yürüdüler 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin gündeminde olan 6 yaşındaki çocuğa istismar olayının ardından bugün partisinin Meclis grubunu olağanüstü topladı. Yaklaşık 20 dakika süren toplantının ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindeki milletvekilleri iktidar yetkililerinin istismara sessiz kalmasını protesto etmek için Adalet Bakanlığı’na yürüdü.  6 yaşındaki çocuğa istismar olayına sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu evladımızın, bu kızımızın sesi olmak için geldim. Adalet istiyor bu kız! Hepimizin evlatları var. Biz devletin görev yapmasını istiyoruz. Adalet istiyoruz” dedi. 

"Siz sustunuz ama biz susmayacağız" 

Adalet Bakanlığı’na yürüyen heyette yer alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ardından TBMM’deki bütçe görüşmelerinde söz alarak olayı lanetledi. 
Çakırözer, “Günlerdir aklımızın almadığı, yüreğimizin kaldırmadığı 6 yaşındaki bir çocuğa yıllarca taciz, tecavüz edilmesi olayını lanetliyorum. Türkiye'de on binlerce yurttaşımız tweet attı diye hapse girerken, siyasi davalarda yüzlerce masum insan hapislerde çürütülürken bu iğrenç olayın faillerinin hâlâ serbestçe dolaşabiliyor olmasını lanetliyorum. Siz sustunuz ama biz, asla susmayacağız” diye konuştu. 

İYİ Parti Eskişehir'de kadınlar bin kapıya konuk oldu İYİ Parti Eskişehir'de kadınlar bin kapıya konuk oldu