Ziyarete DEVA Partisi İl Başkanı Av. Resul Ertürk, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Çelik Erimez, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Mimar Yunus Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Çifteler adayımıza güvenimiz tam”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çelik Erimez, Çifteler halkının ilgisinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Açıkça söylemek gerekirse Çifteler Eskişehir’in üvey evladı gibi kalmış. Çifteler Sakarya Nehri’nin doğduğu yer, ilk demokrasi mitinginin yapıldığı yer yani çok önemli bir ilçemiz. Fakat bu önem şu ana kadar yetkililer tarafından verilmemiş, hak ettiği hizmeti alamamış. Ziyaretimizde Çifteler halkı pek çok eksiklikten, sıkıntıdan dert yandı. Bunlardan en önemlisi kapalı pazaryeri. Bugün biz de burada şahit olduk özellikle soğuk havalarda pazar esnafı ve vatandaşlar çok güçlük çekiyorlar, sıkıntı yaşıyorlar. Adayımız Mustafa Taşkın’ın halkın isteklerini dinleyip gerçekleştireceğinden şüphem yok. Biz hem Eskişehir merkezde hem de ilçelerimizde projelerimizle yerelde sıkıntılara çözüm olacağız, DEVA olacağız. Halkımızın destekleriyle neler yapabileceğimizi göstereceğiz. İlgilerinden dolayı Çifteler’e teşekkür ediyorum, Büyükşehir’de bana, Çifteler’de adayımız Mustafa Taşkın’a destek vermelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

Çifteler’de renkli görüntüler! Çocuklar eğlenerek öğrendi Çifteler’de renkli görüntüler! Çocuklar eğlenerek öğrendi

“Çifteler’de neden hizmet yok”

İl Başkanı Resul Ertürk Çifteler ziyareti hakkında “Çifteler ilçemizde pazar esnafımızı ve civar esnafları ziyaret ettik. Çifteler Belediye Başkan adayımız Mustafa Taşkın’ın Hacı Abi olarak herkes tarafından tanındığı ve ilgi gösterdiklerini gördük. Adayımız Mustafa Taşkın’a güveniyoruz. 31 Mart günü seçileceğine inanıyoruz. Burada gördüğümüz sıkıntılardan yola çıkarak bir açıklama yapmak istiyorum. Cumhur İttifakı Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı Başkan adaylarının seçim kampanyalarında, hükümet ile belediyenin aynı parti olması durumunda hizmetin geleceğini anlatıyorlar. Seçim projelerinde yer verdikleri projelerin çoğunun hükümetin, bakanlıkların yapması gereken işler olduğunu görüyoruz. Buradan kendilerine sesleniyorum. Çifteler’de Cumhur İttifakı adayı var ve mevcut başkan kendilerinden. Yıllardır Çifteler’i yönetmiyor mu? Hükümet ile aynı parti değil mi? Çifteler’de neden hizmet yok? Çifteler’de neden kapalı pazar yeri yok? Çifteler’de neden yollar kötü, neden yollarda su birikintileri var? Cumhur ittifakı adayları vaatlerinde samimiyse, hükümet ile belediye aynı parti olduğunda hizmet geliyorsa Çifteler neden bu halde. Halkımıza açıklasınlar” ifadelerini kullandı.