CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultaya CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan’ın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, ilçe başkanları, teşkilatları ve kurultay delegeleri tam kadro katılım sağladı.

Erkan Koca’dan Tepebaşı’na pazar yeri eleştirisi Erkan Koca’dan Tepebaşı’na pazar yeri eleştirisi

Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’in genel başkanlık için yarıştığı ve iki gün sürecek kurultayda ilk gün genel başkan ikinci gün ise parti meclisi üyeleri seçilecek. Kurultayın Eskişehir cephesine bakıldığında 12 delege ve 3 milletvekili oy kullanacak. Ayrıca Eskişehir’den Utku Çakırözer ile Aysu Bahar Gürlek, CHP Parti Meclisi’ne girmek için yarışacak. 

Eskişehir’in kurultay delegeleri şöyle; Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt, Ahmet Ataç, Selma Sara, Rahmi Çınar, Figen Kahya, Talat Yalaz, Atilay Dalgıç, Aysu Bahar Gürlek, Sinan Özkar, İsmet Taner, İrem Evgi.

chpde-buyuk-kurultay-basladi-eskisehir-ankaraya-akti-detay1chpde-buyuk-kurultay-basladi-eskisehir-ankaraya-akti-detay2chpde-buyuk-kurultay-basladi-eskisehir-ankaraya-akti-detay3chpde-buyuk-kurultay-basladi-eskisehir-ankaraya-akti-detay4chpde-buyuk-kurultay-basladi-eskisehir-ankaraya-akti-detay5