AK Partili Kandemir Eskişehir’de konuştu: Yüreğimiz burkuluyor AK Partili Kandemir Eskişehir’de konuştu: Yüreğimiz burkuluyor

CHP Kurultayı'nın ikinci gününde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Parti Meclisi için hazırladığı anahtar listenin yanı sıra muhalefet olarak Oğuz Kaan Salıcı’nın da listesi yarışıyor. 

CHP PM üyesi iken Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi’ne geçen, daha sonra ise CHP’ye geri dönen Prof. Dr. Gaye Usluer, devam eden kurultay için PM adaylığını açıklamıştı. CHP rozeti ile 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliği yapan Prof. Dr. Usluer, CHP PM üyesiyken, 2021 yılında CHP’den istifa ederek Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olmuştu. 2022 Haziran’da Memleket Partisinden istifa eden Usluer, seçim sürecinde CHP'ye geri dönmüştü. 

Prof. Dr. Usluer, CHP kurultayında muhalefet adına çıkarılan Oğuz Kaan Salıcı’nın Denge ve Denetleme Listesi’nde yer aldı. 

Prof. Dr. Usluer’in, Özgür Özel’in listesini delip Parti Meclisi’ne seçilip seçilemeyeceği, delegelerin kullanacağı oylar sonucunda belli olacak.