Süllü, ayrıca, Eskişehirli hemşerilerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti olması ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde vermiş olduğu destekten dolayı millet ittifakı adına özellikle teşekkür ettiğini belirtti.   

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Mücadele etmeye devam edeceğim Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Mücadele etmeye devam edeceğim

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi ve tek önderimiz Mustafa Kemal’in bir sözünü hatırlatmak isterim. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.  Biz hiçbir zaman umudumuzu yitirmedik. Vatandaşlarımızın umudunu yitirmesine de asla izin vermeyeceğiz” diyen Süllü, umutsuzluğa asla yer olmadığını; yepyeni bir maçın başladığını  söyledi. 21 yıldır iktidar tarafından umudu çalınan vatandaşların tek ümidinin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı olduğunu bildiklerini dile getiren Süllü, seçim sonuçlarının iktidarın yalanları ile halkı kandıramadığının göstergesi olduğunu söyledi. 

Teröristlerle işbirliği ile meclis sıralarına HÜDAPAR’ı sokanlar, sınırlarımızı kalbura çevirerek Türkiye’yi kimlerin gezdiği belli olmayan bir ülke haline getirenlerin Cumhuriyet Halk Partililer’in milliyetçiliğini, vatanseverliğini sorgulamayacağını söyleyen Süllü, “Biz Kuvâ-yı Milliye’nin Partisiyiz.  Kimse bizi teröristlerle iş birliği yapmakla asla suçlayamaz.” dedi.  Jale Nur Süllü, koltuklarını bırakmaktan çok korkanların çaresizce yalanlarının, ülkenin geleceği için bir araya gelen Millet İttifakı’nı yıldıramayacağını söyleyerek iktidarın14 Mayıs’ta kazanamadığı seçimi, 28 Mayıs’ta da kazanamayacağının altını çizdi.  
“Ülkemizde gençlerin, kadınların, emekçinin, emeklinin, esnafın, sanayicinin tüm vatandaşlarımızın umudu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kılıçdaroğlu’dur.  28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerde zafer bizim olacak; seçimin kazananı, milletimiz olacak” diyerek 28 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde tüm seçmenlere sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.