Büyükşehir Belediyesi, gelenekselleştirdiği “Açık Hava Sinema Geceleri” ile sinema salonlarının bulunmadığı 12 kırsal ilçede film gösterimleri gerçekleştirmeye devam ediyor. "Aykut Enişte 2" adlı filmin ilçe meydanlarında vatandaşlarla buluşturulduğu etkinliğin gösterimi Günyüzü, Mihalıççık, Alpu, İnönü, Seyitgazi, Beylikova’dan sonra Çifteler ve Mahmudiye ilçelerinde gerçekleştirildi.

Çifteler yeni Otogar Binası Hizmet Birimleri Merkezi bahçesi ve Mahmudiye Cumhuriyet caddesinde yapılan açık hava sinema geceleri etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçe sakinleri nostaljik sinema için bir araya gelirken, Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından izleyicilere gazoz ve mısır ücretsiz olarak ikram edildi.
Mahmudiye’de yapılan etkinlikte Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan da vatandaşlarla birlikte film izledi. Her yaştan izleyicinin büyük ilgi gösterdiği Çifteler ve Mahmudiye’deki etkinlikte vatandaşlar keyifli bir akşam yaşadı.

Nostaljik sinema imkanı için teşekkür eden ilçe sakinleri, “İlçelerimizde sinema salonu olmadığı için bu tür toplu film izleme imkanı olmuyor. Geçmişte yazlık sinemalar vardı. Bu etkinlikle nostaljik günleri hatırladık. Çocuklar ve gençler de yazlık sinemanın ne kadar keyifli olduğunu gördüler. Akrabalarımız, komşularımızla birlikte çok güzel bir akşam yaşadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz” dediler.

Açık Hava Sinema Geceleri ilçelerde 11 Ağustos’ta Han ilçesinde yapılacak gösterimle tamamlanacak.