İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları

Ekonomi üzerine değerlendirmelerde bulunan Haydar Altıntaş “Eskişehir çiftçi bir memlekettir, sanayici bir kenttir de. 2002 senesinde iki kilo pancar satan çiftçi bir litre mazot alıyordu. 2023 yılında 21-22 kilo pancar satan çiftçi bir litre mazot alabiliyor. Emeklilerin hali ortada. Bütün üzüntüm bir insanın hak ettiği bir şeyin politikacının elinde çerez ve malzeme yapılarak sanki ona verilecek maaş politikacının cebinden veriliyormuş gibi tartışılması insan haysiyetine yakışmayacak kabul edilmeyecek bir davranıştır. 7 bin 500 liraya bu ülkede artık insanın yaşaması mümkün değildir. Bir de bunun ötesinde çalışan ve çalışmayan diye ikilik yapmak tamamen insanlara hakarettir. Gençlerimiz de hayata küsmüş durumda” dedi.

“Eskişehir’de aday çıkaracağız”

Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüştüğünü ifade eden Altıntaş yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak “Eskişehir’de eğitimimi tamamladım. Eskişehir’in benim hayatımda çok özel bir yeri var. Sayın Yılmaz Büyükerşen ile bir görüşmem oldu. Seçimlerde Demokrat Parti her siyasi partinin üzerine düşen neyse onu yapacaktır, aday çıkaracaktır. Eskişehir’de de çıkarırız. Adaylarımız belli ama daha sonra açıklayacağız. Seçim takvimi sonrası adaylarımızı açıklayacağız” diye konuştu.