Geçmiş dönemde AK Parti’den aday adayı olmanın  ‘AK Parti’nin neferiyim’ anlamına geldiğini belirten Hüseyin Özcan, geçmiş dönemde onlarca bürokratın istifa ettiğini, seçimlerden sonra bulundukları mevkiinin üstünde makamlara atanmak için müracaatlar yaptığını, AK Parti’li olmanın onlar için bir liyakat meselesi olduğunu söyledi. Şu anki dönemde kentte bürokrasiden neredeyse kimsenin istifa etmediğini ifade eden Özcan, “Türkiye’de bürokrat iktidar partisinden uzaklaşıyorsa, bunun sinyalini de iktidar partisi alıyordur. Eskişehir’de 1-2 kişi memuriyetten istifa ederek, aday adaylıklarını açıkladılar. Listeye koyacak altı adayı bulmakta zorlanacaklar” diye konuştu.

İYİ Parti eski Eskişehir il başkanı milletvekili aday adayı oldu İYİ Parti eski Eskişehir il başkanı milletvekili aday adayı oldu

AK Parti’nin Eskişehir’de 2023 seçimlerinde tarihlerinin en kötü aday listesini yapacağını söyleyen Özcan, “İktidarın temsilcileri hala sokağa çıkamıyorlar. Vatandaşın içinde yoklar. Vatandaşımız bolluk içinde yaşıyor diyorlar. Hem yüksek enflasyon var deyip hem halk refah içerisinde yaşıyor diyemezsiniz. Bunu diyecek adam bir bilim olan iktisadın nasıl olduğunu anlatsın öğrenelim. Hala her şey çok güzelmiş gibi söylüyorlar” diye konuştu. Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösterdiğini ifade eden Özcan, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerine vurgu yaptı. Özcan, iktidarı 14 Mayıs’ta sandığa gömmek zorunda olduklarını söyledi.