Eskişehir, Türkiye'nin havacılık alanındaki önemi giderek artan bir merkez konumunda. Günümüzde eğitim, sivil havacılık ve savunma sanayinde önemli bir rol üstleniyor.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yanı sıra, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, sektör ihtiyaçlarına uygun bilgi ve beceriye sahip teknik personelin yetişmesine katkı sağlıyor. Ayrıca, Türk Hava Kurumu'na ait İnönü Havacılık Eğitim Merkezi de her yıl yüzlerce yeni havacı yetiştiriyor. Gökbey, Anka, Aksungur, Bayraktar gibi uluslararası projelerde yer almış büyük havacılık şirketleri de Eskişehir’de bulunuyor.

ESTÜ’lü Tayfun Koçak’a iki ödül birden ESTÜ’lü Tayfun Koçak’a iki ödül birden

Havacılık ve aviyonik sistemler alanında gerçekleştirilecek olan panel, Eskişehir’in önemini bir kez daha vurguluyor. ‘Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli’nde, sektördeki güncel gelişmelerin yanı sıra geleceğe yönelik vizyon ve stratejilerin tartışılacağı bir platform oluşturulması hedefleniyor.

Panel, 14 Mayıs 2024 Salı günü gerçekleşecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, TUSAŞ Motor Sanayii, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Alp Havacılık, Coşkunöz Havacılık, Savronik ve Tronik Havacılık firmalarının sunumlarına ek olarak, ‘Çağdaş Türk Havacılığı'nda Aviyonik Sistemlerin Son Durumu" konulu panel oturumunda birçok önemli isim konuşmacı olarak yer alacak.