Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, oyunu eşi Seyhan Büyükerşen ile birlikte H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi’nde kullandı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde oyunu eşi Seyhan Büyükerşen ile birlikte H. Ahmet Kanatlı Lisesi’nde kullandı.

Sabah saatlerinde okula geldiği sırada vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Büyükerşen, seçimin ülkemize güzellikler getirmesini dileyerek, “Bir dönem öncesi milletçe yaptığımız hatayı bu seçimde düzeltme şansımız var. Umarım bu hatayı düzelterek gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakmış oluruz. Tekrar demokratik parlamenter hukuk devleti düzeninin inşa edileceği, sevginin, saygının, demokrasinin kazandığı bir sonuç olmasını diliyorum. Eskişehir’e ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu/Ortaokulu’nda oyunu kullandı. Kurt, “Oyumuzu kullandık. Güzel ülkemiz için hayırlısı olsun. Baharlar gelecek” dedi.

Eskişehir’de sel: Evler yıkıldı yollar kapandı Eskişehir’de sel: Evler yıkıldı yollar kapandı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç Karacaşehir İlkokulu'nda genel seçimler için oyunu kullandı. Ataç, bu seçimin Türkiye’nin ikinci yüzyılı için önemli olduğunu ifade ederek, 15 Mayıs’ta baharların geleceğine inandığını kaydederek “Sevgili eşim Sena ve kızım Zeynep ile oyumuzu kullandık. Hepimize hayırlı olsun. İnşallah millet iradesiyle ülkemize baharlar gelecek. Her şey çok güzel olacak!” ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel genel seçimler için oyunu kullandı. Taşel, “Bugün annelerimiz için en güzel hediye, ülkemize baharı getirmek olacaktır. Emek ektik, demokrasi biçeceğiz. Güzel memleketimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

Eskişehir İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, Ticaret Borsası İlkokulu 1060 numaralı sandıkta aile fertleriyle birlikte oyunu kullandı. Edizgil, “Demokrasimizin gereğini yerine getirerek Ticaret Borsası İlkokulu'nda oyumu kullandım. Vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun...” sözlerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan genel seçimler için oyunu kullandı. Reyhan, "Oyumuzu kullandık. Şehrimiz ve Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun…" dedi.