Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla düzenlenen, sesi, resmi, hikâyeyi ve dijitali bir araya getiren serginin Espark AVM’de sanatseverlerin izlenimine sunuldu. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen ve yaptığı resimleri hikâyelere dökerek dijitalle buluşturan sanatçı Cenk Yüksel’in “Sesim Resim” sergisinin açılışı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, TEGV yöneticileri, gönüllüler, çocuklar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. 

Eğitime verilen her desteğin çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, sanatçı Cenk Yüksel, TEGV yöneticileri ve gönülleri tebrik etti. Yapılan açılış sonrası Büyükerşen, sanatçı Cenk Yüksel ile birlikte tabloları yakından incelerken, çocuklar ve vatandaşlar Büyükerşen’e yakın ilgi gösterdi. Sergi 20 Kasım’a kadar açık olacak. 

Proje kapsamında, TEGV’in nitelikli eğitim desteği verdiği kişiler ve eğitim gönüllülerinin ilham veren hikayeleri Cenk Yüksel tarafından resmedildi. Hikayeler Arif Pişkin, Cem Davran, Ceyda Düvenci, Eda Erdem, Emre Kınay, Sunay Akın, Umut Oğuz, Yetkin Dikinciler, Zeyno Eracar ve Ziynet Sali tarafından seslendirildi. Ziyaretçiler, resimlerin yanına eklenen QR kodları sayesinde resimlerin birbirinden özel ve duygu dolu hikayelerini ünlü isimlerin seslendirmesiyle dinleme ve hikâye sahiplerinin dünyasına yolculuk etme imkânı bulabiliyor. Tabloların satışıyla projeden elde edilecek gelir, TEGV’e aktarılarak eğitime desteğe dönüştürülecek.