İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen hafta Eskişehir ziyaretinde Eskişehir Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Geçen hafta İYİ Parti tarafından Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayları açıklandı. Açıklamaları itinayla takip ettim. Net olarak kazanacaklarına dair bir umutlarının olmadığı anlaşılıyor. Net olarak anlaşılıyor, kazanma umutları olmaksızın eğer ki amaçları seçim kaybettirmek ise buna da Eskişehir kamuoyunun ve özellikle İYİ Parti seçmeninin müsaade etmeyeceğini bilmelerini isterim” dedi.

Ümit Özdağ Eskişehir adayını açıklayacak Ümit Özdağ Eskişehir adayını açıklayacak

“Eskişehir’i iktidara vermeyeceğiz”

Talat Yalaz açıklamalarına şu sözlerle devam etti;

“Yukarıdan bağımsız toplumsal ittifak güçlenerek devam etmektedir. Hem Eskişehir halkı hem de İYİ Parti seçmeni modern ve yeni bir şehir olan Eskişehir’imizi iktidara vermeyecektir. Kendi tabirleri ile İstanbul’a ihanet edenlerin Eskişehir’e de ihanet etmelerine müsaade etmeyecektir. Biz buna özellikle İYİ Parti seçmeninin de müsaade etmeyeceğini çok iyi biliyoruz”

Yalaz’dan Çelik’e çağrı: Bize de gel 

Yalaz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Hikmet Çelik’in AK Parti Odunpazarı Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya gitmesini de eleştirerek, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürümüz Hikmet Çelik. Hikmet Çelik Beyefendi, bir kamu görevlisi ve bir Devlet memuru. Adalet ve Kalkınma Partisi Odunpazarı İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katılmış. Bakanlık ve müdürlük kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili parti mensuplarına bilgi vermiş. Bunu da ilçe başkanları sosyal medyada alenen paylaşmış. Bizler de gördük. Yönetim kurulu toplantıları tartışmasız siyasi bir faaliyettir. Bu konu tereddütsüz açık bir şekilde ortada. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu tarafsızlık ve Devlete bağlılık başlıklı 7. Maddesiyle memurun siyasi bir eylemde bulunması ve bu eylemlere katılması açıkça yasaklanmıştır. Sayın müdürümüzün bulunduğu konum itibariyle de bunu bilmemesi düşünülemez.  Sayın müdürümüz Hikmet Çelik’i bir sonraki yönetim kurulu toplantımıza davet ediyorum. Kendisinin diğer siyasi parti toplantısına katılarak anlattığı, yaptığı çalışmaların neler olduğuyla ilgili, detayları da bizlere anlatmasını bekliyoruz. Bu davetim samimi bir davettir” diye konuştu.