Ünlü Şef ve Besteci Ender Sakpınar’ın yönetiminde, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde yapılan konsere ESO Üyeleri ve aileleri katıldı.

Saygıyla anıyoruz

Konser sonrası orkestrayı tebrik ederek bir konuşma gerçekleştiren Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız bu özel günde böylesine güzel bir onuru bizlere yaşatan, Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyorum” dedi.

Sonsuza dek yaşayacak

Konuşmasında ‘fikri hür vicdanı hür bir neslin çocuklarıyız’ değerlendirmesinde bulunan Kesikbaş, “Atamızın gösterdiği yolda, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere emanet edilen Cumhuriyet, yakılan özgürlük ateşi bayrağımızın altında sonsuza dek yaşayacak” diye konuştu.
Konserde emeği geçenlere teşekkür eden Kesikbaş, “Böylesine güzel bir konseri bizlere sunan, başta Sayın Ender Sakpınar olmak üzere tüm sanatçı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Konserin düzenlenmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Yılmaz Büyükerşen ve Sayın Yener Büyükerşen’e çok teşekkür ediyorum” dedi.