Yaklaşan yerel seçimler öncesi Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu’nun ismi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kamuoyunda geçmeye devam ediyor. Kendisi daha önceki açıklamasında “Şu anda kritik bir görevdeyim. Emniyet Genel Müdür Yardımcısıyım. Hiçbir zaman bir göreve talip olmadım. Büyüklerimiz ne uygun görürlerse onu yapmaya çalışıyorum” demişti. Çorumlu, şu ana kadar Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevinden de istifa etmedi.

İYİ Partili Gürol Yer: Murat Özcan Eskişehir halkı ile dalga geçiyor İYİ Partili Gürol Yer: Murat Özcan Eskişehir halkı ile dalga geçiyor

Kendisi de Emirdağlı olan iş insanı Soner Çam yerel seçimlerle ilgili değerlendirmesinde, “Eskişehir Büyükşehir Belediye’sinde yaklaşık 5 dönemdir Sayın Yılmaz Büyükerşen başkanlık yapıyor. Çok büyük hizmetler de verdi. Ancak sonrasında hizmetleri kalmadı. Çok büyük sorunlar var, en başta da trafik sorunu. Şehir içindeki trafik sorunu ve çevre yolundaki trafik sorunu Eskişehir’in en önemli sorunlarından birisi. Her ne kadar çevre yolu Büyükşehir Belediyesini ilgilendirmese de üç belediye başkanlığının Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğu için buraya da çevre yolu yapılmamaktadır iktidar tarafından. Eskişehir hizmete susamıştır. Bu dönem kesinlikle Cumhur İttifakı’nın adayının kazanması gerekiyor. Eskişehir hizmete susamıştır. Bu dönem kesinlikle Cumhur İttifakı’nın adayının kazanması gerekiyor. Kazanması gerekiyor derken, her adayla kazanılamayacaktır” dedi. 

“Eskişehirli camia Çorumlu’yu istiyor”

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın adayının Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu olması gerektiğini ifade eden Çam, “Yılmaz Büyükerşen’in karşısında seçimi kazanacak kişi Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mahmut Çorumlu’dur. Eskişehir’de en fazla ikamet eden çoğunluk Emirdağlılardır. 100 binin üzerinde bir seçmen sayısı var. Mahmut Çorumlu sayesinde Eskişehir’deki Emirdağlılar birlik ve beraberliği tesis etmişlerdir. Sağcısıyla solcusuyla Emirdağlı’lar Mahmut Çorumlu’yu destekleyecektir. Çeltik ve Yunaklıların da oyu eklenecektir. Artı Milliyetçi camia, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve İYİ Parti’deki Milliyetçi kişiler de Mahmut Çorumlu’ya destek verecektir. Artı Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer partilerdeki Atatürkçü kesim de desteğini verecektir. Aday olması durumunda herkesle iddiaya girmeye hazırım Sayın Mahmut Çorumlu karşısındaki aday kim olursa olsun seçimi kazanacaktır” diye konuştu.