Mahir Sayın, iktidarın seçim sürecini devletin bütün olanaklarını kullanarak siyasete alet ettiğini ve medyanın tamamıyla iktidarın kontrolünde olduğunu vurgulayarak, "Bu zorluklara rağmen Gelecek Partisi olarak hemen toparlandık ve yerel seçimlere odaklandık. Önceki seçimde gördüğümüz 6’lı birleşimin tekrarlanma ihtimalini düşük görüyorum. Bu benim kişisel öngörüm. Muhalefet ve iktidarın, partimizin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yönelik yıpratma politikalarına karşı olduğumuzu ve buna izin vermeyeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

Eskişehir’deki bu fotoğrafa bir tepki daha Eskişehir’deki bu fotoğrafa bir tepki daha

Sayın, partilerin bireysel hırslarını bir kenara bırakıp ülke yararına bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, "Birlikte hareket ederek, Türkiye'nin sorunlarına ortak çözümler üretmeliyiz” diye konuştu.

Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi seçmenleri adres değişikliği konusunda da uyardı. Yapılan değişiklikleri 1 Ekim 2023 tarihine kadar bildirmeleri gerektiğini vurgulayan Başkan Sayın Eskişehir'deki seçim hazırlıklarına dair de iddialı mesajlar verdi.

Mahir Sayın mesajında şunları söyledi;

“Eskişehir'de seçimler öncesinde tüm seçmenlerimize önemli bir görev düşüyor. Adres değişikliği yapmış olan seçmenlerimizin, oy kullanabilmeleri için mutlaka ve mutlaka 1 Ekim'e kadar bildirimde bulunmaları gerekiyor. Bu demokratik hakkınızı kullanabilmek için bu detaya dikkat edelim. Bizler Gelecek Partisi olarak Eskişehir'de her zamankinden daha güçlü ve kararlıyız. Güçlü adaylarımızla sahaya iniyor, her köşesinde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Eskişehir'de ittifak ortaklarımızla bu seçimde de iddialıyız. Halkımızın talepleri ve beklentileri doğrultusunda bir yönetim anlayışını benimseyerek, Eskişehir'i yeniden hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyoruz"