Eskişehir’de kıyasıya bir yarışa sahne olan 14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri’nin yankıları sürüyor. Kentte yüzde 42,81 oy oranı ile ikinci olan Cumhur İttifakı’na üye partilerin il başkanların seçim sonuçlarıyla ilgili ilk değerlendirmelerini yaptı.

AK Parti: İtiraz süreçleri devam ediyor

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan “Sonuçlarla ilgili değerlendirme yapıyoruz. İtiraz süreçleri var bunlara da bir bakacağız. Sonrasında bir açıklama yapacağız” diye konuştu. 

MHP: Özeleştiriyle yolumuza devam edeceğiz

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir “Eskişehir özelinde baktığımız zaman Milliyetçi Hareket Partisi olarak beklentilerimiz yüksekti. Ama gelişen olaylar bizim umduğumuz gibi olmadı. Dönüp de bir özeleştiri yapmamız gerekiyor neyi eksik yaptık diye. Yoksa aday sıralamamız, arkadaşların tutumu seçim çalışması olarak vicdanen rahatız çünkü elimizden gelen her şeyi yaptık. Arkadaşlarımızın hepsi de birbirinden değerli arkadaşlar. Eskişehir’i kucaklayacak, sorunlarını bilen Eskişehir’de yetişmiş arkadaşlardı. Halkın takdiri bu, saygı duyacağız. Bundan sonrası için ne yapabiliriz yeniden bir özeleştiri yapıp yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.