Eskişehir’in merkez Odunpazarı ilçesinde Atatürk Lisesi kavşağı yapılan düzenleme projesinin ilk etabı devam ederken sürücülerden kavşakla ilgili bir öneri geldi. İlgili bölgede iki aracın yan yana geçişinde sorunlar yaşandığını ifade eden sürücüler, bölgede düzenleme talep ediyor. 

Atatürk Lisesi’nin önünde bulunan süs havuzu yanından geçişlerde sorun yaşandığını ifade eden sürücüler “Atatürk Lisesi’nin tam önünde bulunan alanda araçların döneceği noktada süs havuzu bulunuyor. Bu süs havuzunun caddeye doğru taşan kısmı nedeniyle özellikle otobüslerin geçişleri sırasında biz taksi sürücüleri zorlanıyoruz. Caddenin dar olmasından kaynaklı dönüşleri geniş almak zorunda kaldığımız için trafik sıkışıklığı oluşuyor” diye konuştular. 

Sorunun çözümü noktasında taleplerini ileten sürücüler şu şekilde konuştu;

Eskişehir’de bu sistemle yanlış yola girebilirsiniz Eskişehir’de bu sistemle yanlış yola girebilirsiniz

“Bu sorunun mevcut süs havuzunun biraz daha içeri alınarak çözülebileceğini düşünüyoruz. Yetkililer bu şekilde bir düzenleme yaparsa iki araç o güzergahtan daha rahat geçebilir. Şu anda ise, seyir halindeyken ani fren yapmak zorunda kaldığımız için kısa süreli de olsa bir trafik sıkışıklığı yaşanıyor ve kaza riski de artıyor. Ancak yol biraz daha genişlerse bu caddeden iki araç çok daha rahat geçebilecektir. Yetkililerden bu konuda çalışma yapılmasını talep ediyoruz”