Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partisi haftalık pazar toplantısı Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleşti. Toplantıda konuşan CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, TÜRASAŞ’ın özelleştirileceği iddialarına dikkat çekti. 

Yalaz “Demiryolu endüstrisi için şehrimize ait önemli bir değer olan eski adıyla TÜLOMSAŞ, bugün de TÜRASAŞ olarak bildiğimiz kurumun özelleştirilmesi gibi bir durum söz konusu. Bu kurum, önemli kazanımları şehrimize kazandırmış, önemli projelere imza atmıştır. Bu nedenle açıkça belirtmek istiyorum, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı geçmişte olduğu gibi bugün de yerel değer ve kazanımlarımıza zarar vermeye devam etmektedir. Eskişehir halkı yine bu tür uygulamalara yerel seçimlerde gerekli cevabı verecektir” dedi. 

“Belediye başkanlarımızın başarılarını Eskişehirlilere anlatın”

Partililere seslenen Yalaz, “Yerel seçimlere 6 aydan kısa bir süre kaldı. Ciddi bir yerel seçim sınavı vereceğiz. Başarılı belediye başkanlarımız bu şehri marka haline getirdiler. Bunun hepimiz farkında olduğumuz gibi Eskişehir halkı da farkında. Ancak somut çalışmalar planlamak durumundayız. Sadece belediye başkanlarımızın geçmişte yaptığı çalışmalara güvenerek ve dayanarak hareket edemeyiz. Somut çalışmalarımızı önümüzdeki haftadan itibaren planlayacağız. Sizden belediye başkanlarımızın yaptığı başarılı çalışmaları sosyal hayatınızda bütün Eskişehir halkına anlatmanızı istiyorum” diye konuştu.  

Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip

“TÜRASAŞ çok önemli”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç “Yerel seçimler konusunda hepimizin canla başla çalışmamız lazım. Projelerimizle ilgili çok olumlu neticeler oluyor. Bire bir çalışmalar vatandaş gözünde çok daha etkili oluyor. TÜRASAŞ’ın satılması ile ilgili biliyorsunuz, birçok tren kazası oldu, bunlar şimdi bunun altından kalkamayınca ‘Satalım, özel sektöre devredelim ne olursa orada olsun, artık biz bunu yakamızdan atalım’ diyorlar. Örneğin bir bütün şehir yasası yaşadık. Eskişehir de bu yasanın içine girdi. Büyükşehir belediyemizin 520 civarında köyü var. Yani bir gecede kırsalı bir yasayla sırtlarından attılar. Aynı TÜRASAŞ işi de ona benzeyecek. Ne yapılabilir, eylemler yapılabilir ama kafalarına koydukları her şeyi gerçekleştiriyorlar. TÜRASAŞ çok önemli” şeklinde konuştu. 

Toplantıya CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç da katıldı.