Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında spordan bilime, söyleşilerden konserlere düzenlediği çok sayıda etkinlikle kurtuluş gününe yakışan etkinliklere imza attı.

Etkinlikler kapsamında Eskişehirliler ile buluşan sevilen sanatçı Melek Mosso bir birinden güzel şarkılarını Eskişehir’in kurtuluşunun 100. yılı için seslendirdi. Konser öncesi vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Masal Şatosu yanında kurulan sahneyle masalsı bir ortam oluşurken, sevilen sanatçı Melek Mosso ile 50 bini aşkın Eskişehirli unutulmaz bir geceye imza attı.  Park, tıklım tıklım dolarken büyük coşku Sazova’dan tüm şehre yayıldı.

Konserde Melek Mosso ve orkestrası, seslendirdikleri şarkı ve dans figürleriyle hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı. Mosso'nun seslendirdiği şarkılara eşlik eden Eskişehirliler, son yılların en coşkulu konserinde doyasıya eğlendi.

Melek Mosso’yu sahnede tebrik eden ve çiçek hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise alanı dolduran 50 bini aşkın Eskişehirli’ye seslendi. Büyükerşen, “Benim canım hemşehrilerim sizlerle her zaman gurur duyuyorum. Bugün de bir tarih yazdınız. Burada 50 bini aşkın hemşehrimle güzel Eskişehir’imizin kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Benim gelecek için ümit bağladığım güzel gençler. Hepsi Atatürkçü, hepsi Cumhuriyet aşığı, hepsi vatansever. Siz gençlerden asla ümitsiz olmadım ve bunun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görüyorum. Bugün bizlerle olan sevgili sanatçımız Melek Mosso’ya çok teşekkür ediyorum. O güzel şarkıları ve sesiyle mutluluğumuzu, heyecanımızı, sevincimizi artırdı. Kendisini ve müzisyen arkadaşlarını yürekten kutluyorum. Bu çiçekleri de tüm hemşehrilerim adına sunuyorum. Kurtuluşumuzun 100. yılında bu güzel görüntüler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 29 Ekim’de Sazova’da çok özel bir konserde yine görüşmek üzere” dedi.

Güzel sözleri nedeniyle Başkan Büyükerşen’e teşekkür eden Melek Mosso da, “Sevgili Başkanımıza çok teşekkür ederim. Eskişehir’de bugün inanılmaz bir kalabalık ve inanılmaz bir güzellik var. İlginize, sevginize, desteğinize çok teşekkürler. Güzel Eskişehir’in kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun” diye konuştu. 

Mosso son dönemin en çok dinlenen şarkılarını seslendirirken konser sonunda izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Konseri Başkan Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, bürokratlar ve davetliler birlikte izledi.