Eskişehir Sanayi Odası’ndan liseli gençler için teknik gezi Eskişehir Sanayi Odası’ndan liseli gençler için teknik gezi

Toplantıya ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Eskişehir Vali Yardımcıları Dr. Hasan Çiçek, Salih Altın, ESTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Özdemir, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral, Eskişehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Muhammet Taha Güven, Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Eskişehir İl Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Aydın Tonguç, Eskişehir İl Milli Eğitim Ar-Ge Şube Müdürü Orhan Kemal Karakuş, Eskişehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü İl Sorumlusu Kasım Emre Anıl, ESTÜ Sivil Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi, Öğrenci Proje Takımları Koordinatörü Prof. Dr. Tahir Hikmet Karakoç, ESTÜ TEKNOFEST Kurum Temsilcisi Araş. Gör. Dr. Murat Ayar, Eskişehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Mühendisleri Seda Erken Fırat ve Tufan Kaltakkıran katıldı.

Toplantıda, Eskişehir'in TEKNOFEST'te daha nitelikli ve katma değeri yüksek projelerle temsil edilmesi için yapılacak iş birliklerinin planlaması yapıldı. Eskişehir'deki üniversitelerin proje takım sayılarını artırmak için görevlendirme yapması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilkokul, ortaokul ve liselerde yaygınlaştırma ve teşvik faaliyetlerini yürütmesi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün de gençlik merkezleri ve öğrenci yurtlarında TEKNOFEST masaları kurarak katılımın artırılmasını sağlaması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nün ilgili kurumların faaliyetlerini takip ederek gerekli destek ve yardımları sağlaması kararlaştırıldı. Belirlenen hedeflere ulaşılması için yürütülecek çalışmaları takip edecek birim ve kurum sorumluları da belirlendi.