Geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı. Erdoğan’a destek konusunda Vatan Partisi Eskişehir İl Başkanı Furkan Kaplan'dan da açıklama geldi.

28 Mayıs’ta gerçekleşecek ikinci tur seçimlerinde vatandaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vermeye davet eden Vatan Partisi İl Başkanı Kaplan, şu ifadeleri kullandı:

Ekonomide Mehmet Şimşek dönemi! İlk açıklama geldi Ekonomide Mehmet Şimşek dönemi! İlk açıklama geldi

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise düşman ile dost arasındaki denge siyasetine rağmen, ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına rağmen, emperyalist planların hedefindedir. Bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi olarak, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, yapıcı ve milli muhalefetimizi sürdüreceğiz. Tayyip Erdoğan yönetiminin, bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı ve milli bir muhalefet yürüteceğiz.”