Eskişehir’de Kanlıpınar Mahallesi’nde bulunan Hurdacılar Sitesi’nde kağıt geri dönüşümü yapan tesis yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu alevler kısa sürede tesisi sardı. 

Kentte akşam saat 20.22 sıralarında çıkan yangına çok sayıda itfaiye ve jandarma ekibi sevk edildi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne bağlı itfaiye ekipleri de bölgedeki söndürme çalışmalarına destek için gönderildi.

Tesiste bulunan kağıt, plastik ve tahtalardan dolayı hızla büyüyen yangın, ekiplerin müdahaleleriyle 3 saatin sonunda kontrol altına alındı. Dumanlar bu sürede kentin pek çok noktasından görüldü.

Vali Aksoy yangın bölgesinde

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Hurdacılar Sitesi’ndeki yangının çıktığı tesise giderek incelemelerde bulundu. 

Yangın kontrol altına alındı

Yetkililerden yangının kontrol altına alındığı bilgisini alan Vali Aksoy, soğutma çalışmalarını takip etti.

Vali Aksoy, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Kanlıpınar mahallemizde geri dönüşüm tesisinin birinde çıkan yangın nedeniyle 112'ye saat 20.22'de ihbar geldi. İki dakika sonra da itfaiye teşkilatı yola çıkarak yangına müdahale ediyor. Gerek itfaiye, gerek OSB, gerek Hava Kuvvetlerinin itfaiyeleri olay yerine intikal ediyor. Toplam 15 araç ve 35 personelle yangına müdahale edildi. Şu anda yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Herhangi bir can kaybı söz konusu değil. Yangın çıkış nedeniyle ilgili kontrol altına alındıktan sonra olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını yapacak. Tespitimiz neyse onu daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Geçmiş olsun diyoruz. Allah korusun.”

Eskişehir’de kahreden olay: Kimsesiz mezarlığına defnedildi Eskişehir’de kahreden olay: Kimsesiz mezarlığına defnedildi

İşte yangının çıktığı tesisten son görüntüler;