Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve İkiyirmiüçEvent Organizasyon iş birliğiyle düzenlenen “4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu ve Spor Festivali” ilk günde binlerce sporcu ve sporseveri buluşturdu. Stant ve spor etkinlikleri ile konserlerin de yer aldığı Spor Festivali güzel bir havada yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Eskişehir’deki düğünde gelini şaşkına çeviren anlar Eskişehir’deki düğünde gelini şaşkına çeviren anlar

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan festivale 7’den 70’e her yaştan binlerce sporcu ve sporsever akın etti. Gün boyu stant etkinliklerinin de gerçekleştirildiği Decathlon Spor Festivali’nde yapılan egzersizler yoğun ilgi gördü. Festivalle birlikte Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı da dev bir açık hava spor alanına dönüştü.

Uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen “Yoga, Bodyfit, Zumba, Pilates, Move’n Dance, Cardiokickbox, Hit Cardio” egzersizleri festivale katılanlara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Festivalin en renkli anlarından biri olan Çocuk Koşusu da keyifli anlara sahne oldu. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde belirlenen güzergâhta düzenlenen koşuda minikler, dereceye girmek için ailelerinin de büyük desteği ile başarılı bir performansa imza attılar. Stantlarda ve etkinlik alanında düzenlenen ebeveyn çocuk katılımlı atölyeler ve oyunlar da büyük ilgi gördü.

Günün akşam bölümünde DJ performansı ve düzenlenen konserle birlikte sporcular ve sporseverler günü eğlenerek kapatmaya hazırlanırken, spor ve eğlence dolu
festivalin yerini 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu heyecanı aldı.

Dev organizasyonun ikinci gününde 2 bin 500’den fazla sporcu ve sporseverin katılacağı “4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu” gerçekleştirilecek. 13 Ağustos Pazar günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda saat 08.00’de 21K koşusu, 08.15’te ise 10K yarışı start alacak.

Eskişehir kent merkezinde tarihi Odunpazarı bölgesi başta olmak üzere şehrin cadde ve sokaklarının güzelliklerini ortaya çıkaracak yarışın ödül töreni ise 10.30’da gerçekleşecek.