Eskişehir Sarıcakaya'da hizmet veren otomobil tamircisinin yetiştirdiği renkli karnabaharlar İstanbul ve Ankara'dan yoğun talep görüyor.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş: Cumhuriyetin 100'üncü yılında hedeflerimiz daha büyük ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş: Cumhuriyetin 100'üncü yılında hedeflerimiz daha büyük

Sarıcıkaya'da yaşayan otomobil tamircisi Osman Çakıcı, yetiştirdiği renkli karnabaharalarla dikkat çekiyor. Normal karnabaharlara göre daha lezzetli ve besleyici özellikleri ile bilinen ürünler, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerdeki lüks restoranlardan yoğun talep görüyor. Birçok yemeğin ve salatanın yapıldığı renkli karnabaharlar, damağa kitap ettiği gibi göze de hitap ediyor.

Yetiştirdiği ürünler hakkında konuşan tamirci Osman Çakıcı, "Bu işe ilk hobi olarak başladım, sonra işlerim çok şükür büyüdü. Ziraat Yüksek Mühendisi Yaşar Özeki'n yardımları ile ziraî ilaç kullanmadan yetiştiriyoruz. Ürünlerimiz, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden talep görüyor. Diğer beyaz karnabaharlara göre daha daha lezzetli ve besleyici olduğunu bildiğim renkli karnabaharlardan çeşitli yemekler ve turşular yapılabiliyor" diye konuştu.