Ataç: Bu sadece yerel seçim değil Ataç: Bu sadece yerel seçim değil

AK Partili Nebi Hatipoğlu tarafından Eskişehir’de yapılan aşevinin açılışını eleştiren Hüseyin Özcan “İktidar partisi milletvekili aşevi açıyor beyler, aşevi. Türkiye’de 30 milyon insan sosyal yardımlarla geçiniyor. Maalesef iktidar partisinin milletvekillerini biz bugüne kadar bir fabrika açarken görmedik. Ama aşevi açarken sanki matah bir şey yapmışlar gibi bütün AK Parti teşkilatlar toplanıyor alkışlarla aşevi açıyorlar. Böyle trajikomik bir durum olabilir mi? Aşevi açıyorsunuz, insanlarınızın aç olduğunu, insanların karnını doyuramadığını, insanlara verdiğiniz maaşlarla açlığa mahkûm ettiğinizi söyleyemiyorsunuz, ama ‘biz aşevi açtık’ diyorsunuz. Buradan tebrik ediyorum kendilerini çok başarılı işler yaptılar” diye konuştu.

“Hatipoğlu, Seyitgazi’nin ölüm yolu olduğunu bilmiyor”

Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan, Seyitgazi yolunda meydana gelen kaza sonrası AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımı eleştirdi.

Özcan, Hatipoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sayın Milletvekili Seyitgazi yolunun yıllardır ölüm yolu olduğunu, yıllardır hükümet tarafından yapmayı beceremediklerinin farkında değil zannederim” dedi.

Özcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Dün bir trafik kazası meydana geldi, Seyitgazi yolunda. İki tane belediye otobüsü ile bir karavan trafik kazasına karıştılar. 15 civarında yaralımız var, Allah acil şifalar versin. Fakat Eskişehir’de bundan 6 ay önce iktidar partisine olmadık lafları söyleyebilen şu an iktidar partisinin milletvekili olmuş milletvekilimiz tweetinde şöyle diyor; ‘Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin iki otobüsü trafik kazasına karıştı’ Zaten Büyükşehir Belediyesi de kendi otobüslerinin olmadığını söylemiyor. Ancak Sayın Milletvekili özellikle bunu detaylandırarak Büyükşehir Belediyesi’nin diyor, fakat kaza olan Seyitgazi yolunun yıllardır ölüm yolu olduğunu, yıllardır hükümet tarafından yapmayı beceremediklerinin farkında değil zannederim. Çünkü Eskişehir siyasetine koşar adımlarla girip zirveye çıkan o Sayın Milletvekili, maalesef Eskişehir’in siyasi gündemini sadece aday olduğu süreçte takip etmeye başlamıştır. Eskişehir’in geçmiş 2 yılında, 5 yılında, 30 yılında yoktur kendisi"