14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nde oy sayımı sürüyor. Eskişehir’e komşu kentlerden Bilecik’te sandıkların tamamı açıldı. Recep Tayyip Erdoğan Bilecik’te yüzde 49-91 oyla birinci, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 41,30 oyla ikinci oldu. Milletvekili seçiminde ise AK Parti yüzde 37,38 oyla seçimi birinci tamamlarken CHP yüzde 27,05 oyla ikinci oldu. Kentte AK Parti ve CHP birer milletvekili çıkarıyor. 

Eskişehir'de şairler sergiye hayran kaldı Eskişehir'de şairler sergiye hayran kaldı

Kütahya’da Cumhurbaşkanı seçim sonuçlarına bakıldığında Recep Tayyip Erdoğan yüzde 66,56 oyla birinci, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 26,17 oy oranı ile ikinci oldu. Milletvekili seçiminde de AK Parti yüzde 47,28 oyla 3 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. CHP ve MHP ise birer milletvekili çıkarıyor.

Afyonkarahisar’a bakıldığında ise Cumhurbaşkanı seçimini yüzde 63,77 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan lider tamamladı. Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 28,92 oy oranına ulaştı. Milletvekili seçiminde ise AK Parti birinci oldu. Kentte en yüksek oy oranına ulaşan parti 3 milletvekili çıkarırken, MHP, İYİ Parti ve CHP birer milletvekili çıkarıyor.