Eskişehir’de çocuklar için üniversite açılıyor: İşte detaylar Eskişehir’de çocuklar için üniversite açılıyor: İşte detaylar

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir sanayisinin yıllardır özlemini çektiği ve 2019 yılında 100 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan okulun, gelinen noktada öğrenci kapasitesinin bin 400’e ulaştığını, şehrin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını aktardı. Okulun kuruluş amaçlarından söz eden Küpeli, bilimsel çalışmalar yanı sıra yetiştirecekleri nitelikli teknik elemanlarla Eskişehir sanayisinin geleceğinin biçimlendirilmesinde büyük rol oynayacağını ifade etti. 
Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nuri Ahmet Saraç, böylesine değerli ve donanımlı bir okulun Eskişehir’e kazandırılmasından dolayı Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, “Gerek derslikleri gerek atölyeleri ile modern, çağımıza uygun bir okul oluşturulmuş. Eskişehir’e, ülkemize böylesine değerli bir okul kazandırdıkları için başta Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli olmak üzere yönetimine çok teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundular.