İYİ Partili Gürol Yer: Murat Özcan Eskişehir halkı ile dalga geçiyor İYİ Partili Gürol Yer: Murat Özcan Eskişehir halkı ile dalga geçiyor

Figen Kahya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi yüz yıllık tarihi boyunca pek çok badireyi defetmeyi başarmış, galibiyetten çok mağlubiyete şahit olmuş ancak yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen yıkılmamış, halkımıza daima güven vermiş bir çınardır. Bu parti kendisinin getirdiği demokrasiyle girdiği seçimlerde mağlubiyetler yaşamış, mallarına el konulmuş, pek çok kez kapatılma tehlikesi yaşamış, 12 Eylül gibi bir felaketin ardından kapatılmış, baraj altında kalmış, 3 kez ihtilal görmüş, sayısız darbe girişimine ve muhtıraya şahit olmuştur. Tüm bu olumsuzlukları gördüğü gibi, cumhuriyeti kurmuş, demokrasiyle taçlandırmış, kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermiş, yurdun dört bir yanını Demirağlar ve fabrikalarla örmüştür. Bizim hikâyemiz CHP değişmeden, Türkiye değişmez diyerek daha demokrat daha özgür daha umutlu ve iktidara kenetlenmiş bir CHP’yi yaratmak için başlamıştır. Bu hikâye bu partiyi layık olduğu yere ulaştırmadan, önce CHP’de devrimi ve değişimi ardından Türkiye’de devrimi ve değişimi sağlamadan bitmez, bitmeyecektir. Bizim ortaya koyduğumuz iddia budur; Biz üyeye hakkını teslim etmek için, biz seçim akşamı hüngür hüngür ağlayan gençlerimize umudu yeniden aşılmak için, biz “gözümüz açık mı gitsin” diye hayıflanan büyüklerimize bekledikleri huzuru sağlamak için, biz enflasyonun ve baskıların altında ezilen toplumumuzun yüzünü yeniden güldürmek için değişim diyerek yola çıkmışız”

“Durmadan, duraklamadan çalışacağız”

Figen Kahya şöyle devam etti;

“İnanınki ben bu kürsü de Figen Kahya olarak tek başıma değilim, benimle birlikte bu kürsü de bu örgütün kendisi ve vicdanı var. İktidara susamış partimin evlatları var. Cumhuriyet Halk Partisinin değişimciliği ve devrimciliği var... Benimle burada hiçbir menfi duygu beslemeden, partimizin bayrağını gururla dalgalandıran üyelerimizin hakkı var. Önseçim için gerekirse genel merkezle gerekirse tüm diğer unsurlarla tartışacak, hesap soracak bu örgütün vicdanı var... Bundan 89 yıl önce Gazi’nin kadınlara verdiği hakla, onun çizdiği yolda en büyük güveni de ondan alarak, hayatının önemli bir dönemini kadın mücadelesine adamış bir insan olarak, kadın bir il başkan adayı olarak buradayım... İşte ben tüm bu iddialarla Figen Kahya olarak buradayım, partimin hemen her kademesinde gururla görev yaptım, gerek il kadın kolları başkanlığım gerekse de kadın kolları MYK üyeliği süreçlerim boyunca önce Eskişehir’im ve partim diyerek var gücümle çalıştım, çalıştık. Bu görevlerim sırasında şehrimizin tüm kesimleriyle, partimizi kucaklaştırmak için elimizden geleni yaptık. Herkesle temas etmeye çalıştık, kadın mücadelesini şehrimizde kahramanca başardık... Şimdi ise daha ilerisi için, il başkanı olarak partimizi şehrimizde daha geniş kitlelere yaymak için, elimizde bulunan yedi belediyeyi çoğaltmak için, partimizi şehrimizde girdiği tüm genel seçimlerde birinci parti yapıp, milletvekili sayısında net çoğunluğu sağlamak için hiç durmadan, duraklamadan çalışacağız. Bizler elbette idari karar merci değiliz. Siz değerli il delegeleri yönetimimizi bu onurlu göreve nail gördüğünüz takdirde bu kutsal vatan için Eskişehir’imizde kolları sıvayacağız. Eskişehir öylesine bir şehir değildir, seçim akşamı sonuçları izlediğiniz ekrana baktığınızda Anadolu’nun ortasında gördüğünüz o kırmızılık, sizi yarınlara uyandıran umut olmuştur hep. İşte Eskişehir ümittir! Yarın sabahtan itibaren şehrimizde sokak sokak, köy köy, hane hane dolaşıp, her esnafımızın elini sıkarak bu çöreklenmiş düzeni anlatmaya kararlıyız. Koltuklarda oturmak yok”