Eskişehir birinci Amatör Lig temsilcisi Gökmeydanspor, 2022-2023 futbol sezon açılışını amatör camiada görkemli bir etkinlikle yaptı.

Açılışta yeni sezonda forma giyecek sporcular tek tek anons edilerek tanıtıldı. Açılış konuşmasını Futbol Şube Başkanı Ufuk Çelik yaptı. Etkinlikte kardeş kulüp Sultanderespor Başkanı Veli Turhan, "Sözde değil, özde kardeşimiz Gökmeydanspor'a başarılar dileriz. Sakatlığın olmadığı centilmence gecen bir sezon diliyoruz" dedi. Seyitgazispor Kulüp Başkanı Ahmet Curuş da, ‘’Cumhuriyetin 100. yılında Gökmeydanspor'a şampiyonluk yakışır. Çalışmalarınızı bu düşünce ile yaparak başarılı olmasını diliyorum" dedi.

Gökmeydanspor Kulüp Başkanı Hilmi Yıldırım, "Geçen yıl formamızı giyip kulübümüze katkı sağlayan, bu sezon takımdan ayrılan eski yönetici ve sporcularına teşekkür ederim. 2022-2023 futbol sezonunun Gökmeydanspor’a, Eskişehir amatör sporuna ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum. Futbol şansı bizden yana olsun" dedi.

Futbolcular adına şampiyonluk sözü veren takım kaptanı Metin Çatalkaya da, ‘’Lige katılacak bütün takımlara başarılar’’ diledi.

Kesilen kurban ve yapılan dualarla tüm takımlar için sakatlıksız, kazasız, bir lig temennisinde bulunuldu. Şampiyonluk parolasıyla açılan sezonun ilk idman vurusu; Gökmeydanspor yöneticisi Aleyna Yalçın tarafından yapıldı ve ilk idman başlamış oldu. Şampiyonluk hedefleyen yeşil beyazlı ekip Teknik Direktör Murat Öz, yardımcı antrenörler Kadir Sabahçı ve Doğukan Bel yönetimin de ilk çalışmasını gerçekleştirdiler. Açılış programı yapılan ikramlarla sona erdi.

Eskişehirspor İstanbul'dan bir puanla dönüyor Eskişehirspor İstanbul'dan bir puanla dönüyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) stadında yapılan açılış etkinliğine; Gökmeydanspor Kulüp Başkanı Hilmi Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, Sultanderespor Kulüp Başkanı Veli Turhan, yönetim kurulu üyeleri, Seyitgazispor Kulüp Başkanı Ahmet Curuş, İnönüspor eski Kulüp Başkanı Semih Ünsal ve davetliler katıldı.