AK Parti Eskişehir milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay Eskişehir'de depremzede aileleri evlerinde ziyaret etti. Ailelerin taleplerini dinleyen Avcı ve Günay, sağlık ve eğitim konusundaki ihtiyaçlar için girişimde bulundular. Aileler istisnasız Eskişehir halkının misafirperverliği için müteşekkir olduklarını paylaştı.

Gaziantep, Hatay ve Malatya’dan gelen ailelere geçmiş olsun dileklerini ileten vekiller, depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının ve taleplerinin ne olduğunu dinledi. Ziyaretlere AK Parti Eskişehir il yönetiminden Metin Tezişçi ve Merve Yılmaz da eşlik etti. 

Prof. Dr. Günay "Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdik. İnşallah bu asrın felaketini de hep birlikte atlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği gibi bir sene içinde tamamlanacak olan evlerinize, memleketinize geri döneceksiniz. O zamana kadar Eskişehir’imizin misafirisiniz" dedi.

Prof. Dr. Avcı ise “Bütün Türkiye gibi Eskişehirli hemşerilerimiz eminim ki sizlere kucak açtılar. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Sağlık, eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarınız devletimizin tüm kurumları tarafından karşılanacak şekilde çalışmalar yapılıyor. İnşallah sizler evlerinize döndüğünüzde orada gelip çayınızı içeriz” dedi.