TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. İYİ Parti ve AK Parti milletvekilleri arasında yaşanan tartışma gündeme geldi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı.

Önder, gündeme geçmeden önce 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, gündem dışı konuşmasında, geçen hafta İYİ Parti'den ayrılıp AK Parti'ye geçmesi üzerine şahsı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirket hakkında Meclis kürsüsünden dile getirilen "akıl almaz iftiraları" yanıtlamak istediğini söyledi.

CHP’nin Eskişehir aday adayları belli oldu! İşte ilçe ilçe o isimler CHP’nin Eskişehir aday adayları belli oldu! İşte ilçe ilçe o isimler

Bu iftiraları araştırmadan ve sormadan bazı basın kuruluşlarının yayınladığını belirten Hatipoğlu, "Şirketin aldığı teşvik, siyasi herhangi bir yanı yoktur. 3 kuşaktır ne ailem ne de ben devletimin bir kuruşuna göz dikmemiştir, gırtlağımızdan haram lokma girmemiştir, bundan sonra da girmeyecektir." dedi.

AK Parti'li Hatipoğlu, Meclis kürsüsünün iftira ve yalan siyasetine alet edilecek yer olmadığını vurgulayarak, "Benim partinizden istifa etme nedenim, bugün ayyuka çıkan rezil dedikodulardır, iftira siyasetinizdir. Parti dediğiniz şeyin aslında bir sekreterin CEO olduğu bir aile şirketi olmasıdır." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Hatipoğlu'nun sözlerine yanıt verirken, "iddialar iftira ise bunun bir devlet kurumu olan KAP üzerinden atıldığını" savundu. 

Toktaş “Sayın Hatipoğlu, siz bize, Banker Bilo filmindeki Maho Ağa karakterini hatırlatıyorsunuz” ifadelerini kullandı.