Eskişehir’deki bu fotoğrafa bir tepki daha Eskişehir’deki bu fotoğrafa bir tepki daha

Hatipoğlu’nun partiden istifasını değerlendiren Ulucan, “İstifa tek taraflı alınmış bir karardır. Kendi düşüncesidir. Milletvekili seçilirken İYİ Parti’nin oylarıyla seçilmiştir. Siyasi etik gereği de milletvekilliğinden de istifa etmesi gerekmektedir. Bize daha çok önce bu düşüncesinden bahsetmedi, genel başkanımızla bir görüşme gerçekleştirmiş” diye konuştu. 

“Milletimiz gerekeni söyleyecektir”

Kamuoyunda Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçeceği söylemleri ile ilgili konuşan Ulucan, “Kendi görüşüdür, tabanda bunu milletimiz yapacağı her hamleyi hassasiyetle değerlendirip gerekeni söyleyecektir. Partilerde asıl olan teşkilatlardır. İl başkanı olarak ben dahil hepimiz burada bayrak taşıyıcısıyız. İYİ Parti’ye gönül vermiş insanların bu şehirdeki temsilcisiyiz. Biz onların güvenini boşa çıkartmamak için teşkilatlarımız olarak çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” dedi. 

“İYİ Parti’den ayrıldığı için üzülecek”

Ulucan şöyle devam etti;

“Bu istifa ile ilgili üzüleceğimiz bir durum yok, kendi görüşüdür. Hepimiz bu bayrağın taşıyıcılarıyız. Bizim üzüleceğimiz bir durum yok, teşkilatımız saha çalışmalarına devam edecek.  Bence ilerleyen zamanda Nebi Bey İYİ Parti’den ayrıldığı için üzülecek”