2019 yerel seçimleri sürecinde CHP Mihalıççık Belediye Başkan Adayı olarak Haydar Çorum'u ilan etmişti. Ancak CHP ve İYİ Parti arasında ittifak olması ile değişiklik yapılmış ve CHP ilçede aday çıkarmama kararı alarak başkan adaylığı İYİ Parti'ye bırakılmıştı. Ancak, Haydar Çorum Demokratik Sol Parti'den Mihalıççık Belediye Başkan Adayı olmuş ve seçimi kazanmıştı.  

Çorum yerel seçimlerle ilgili şu açıklamada bulundu, “Hemen hemen sona geldik, 4-5 aylık bir zaman kaldı. Yola çıktığımız arkadaşlarla bizi destekleyen insanlarla görüşerek aynı şekilde sürdürmek kararı aldık. Nasip olursa devam edeceğiz” 

“Biz Mihalıççık’ta halk ittifakı yaptık”

Bir parti değişimi olup olmayacağı ile ilgili konuşan Çorum, “Ben yola çıktığım günden beri sürekli konuşmalar oldu, parti değiştirecek mi, diğer partilere geçecek mi şeklinde. Ben şuna inanıyorum siyasette özellikle yerel seçimlerde ilkeli durmak gerektiğine inanıyorum, bizim Mihalıççık halkına verdiğimiz bir söz vardı. Ben bir önceki seçimde iki ittifaka karşı seçimi kazanmıştım ve Mihalıççık’da halk ittifakı yaptığımızı söylemiştim. Dolayısıyla bu şekilde dönemi tamamlayacağız. Tabi şimdi önümüzde ki süreçte ittifaklar süreci genel seçimlerden sonra farklı bir şekil aldı. Her gün değişik bir şey gelişiyor ülkemizde. Ne olacağını bilemiyorum ama benim kişisel kanaatim aynı şekilde devam etmek. Yerel seçimlerde nasıl bir ittifak modeli olacağını bilemiyoruz. Ama benim kişisel talebim aynı ekiple devam etmek. 2019’daki aynı ekip aynı anlayışla yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi. 

Özcan’dan Destici’ye: Bu söylemleri anlamak mümkün değil Özcan’dan Destici’ye: Bu söylemleri anlamak mümkün değil

“Derdim Mihalıççık”

Tepebaşı Belediye Başkan adaylığı da konuşulan Çorum, “Sağ olsunlar kimin teveccühü bilmiyorum ama benim şuanda derdim Mihalıççık. Mihalıççık’ta devam etmek gibi bir düşüncemiz var, başka bir ilçe ile ilgili bir düşüncem yok. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından kendisine teklif gelip gelmediği ile ilgiyi soruyu yanıtlayan Çorum, “Sağ olsunlar teveccühleri oluyor, diğer partilerden de var. Diğer partiler de kendilerinin adayı olmamız yönünde teveccüh gösteriyorlar. Ama benim çıktığım günden bugüne benim açımdan değişen bir şey olmadı. Aynı şekilde devam etmeyi planlıyorum” diye konuştu.