Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun rozetini takacağı parti belli oldu. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den istifa eden Hatipoğlu, AK Parti saflarına katılacak.

Gazeteci İsmail Saymaz “İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, yarın AK Parti’ye katılıyor. Bu bilgiyi Hatipoğlu’na sordum, katılacağını doğruladı” dedi.

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel “Yarın (7 Kasım 2023 Salı) geçtiğimiz hafta İYİ Parti’den istifa eden Nebi Hatipoğlu AK Parti MKYK’sında AK Parti’ye geçiyor” açıklamasını yaptı. 

İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları

Hatipoğlu İYİ Parti’den istifa ettiğini şu sözlerle duyurmuştu;

“Büyük Türk Milleti’nin bilgisine;

Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İyi Parti ile Genel Seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım.  

Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i de bilgilendirerek İyi Parti'den istifa ediyorum”