İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı'nın bu hafta sonu yapılacak il kongresi öncesi İsmail Türk, başkan adaylığından çekildiğini duyurdu.

İYİ Parti Eskişehir teşkilatı 15 Ocak 2023 Pazar günü sandık başına gidecek ve yeni il başkanını seçecek. İl başkanlığına adaylar arasında mevcut başkan Emine Edizgil, Hüseyin Arabacı ve İsmail Türk yer alıyordu. Ancak kongreye iki gün kala İsmail Türk başkan adaylığından çekildiğini duyurdu. İYİ Parti seçime iki adayla girecek. 

İsmail Türk adaylıktan çekildiğini duyurduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Genel İdare Kurulumuzun, 2023 seçimlerine yenilenmiş, güçlü, motivasyonu yüksek, enerjik teşkilat yapılarıyla girilmesi ve seçimlerden birinci parti çıkma hedefinin gerçekleştirilmesi amacıyla aldıkları kongre kararı sonrası, partimizin Eskişehir Kurucu İl Yönetiminden başlayarak Tepebaşı İlçe başkanlıkları dahil kesintisiz olarak aldığım görevler ve verdiğim hizmetlerin şahsıma yüklediği sorumluluk gereği İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığına adaylığımı açıklamıştım.

İlçe kongreleri sonrasında, partimizin il delege yapısı ve iradesi ortaya çıkmıştır. Çıkan iradeyi okumak, anlamak, saygı göstermek ve iradeye uygun davranmak, sorumluluk sahibi her İYİ Partilinin görevidir.

Bu anlayış çerçevesinde, İYİ Parti İl Başkan adaylığından çekiliyorum.

Çakırözer'den derneklerin doğalgaz faturaları için çağrı Çakırözer'den derneklerin doğalgaz faturaları için çağrı

15 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek il kongresinde hizmet için adaylık yarışında bulunacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum"