Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son süreçlerde yaşanılanlar, parti içinde dışarıya yansıtmıyorduk ama, zaten konuyu buraya getirmiştir. Bizim için konu bugün itibariyle kapanmıştır. Bizim belediye başkan adaylıklarımız açıklanmıştır. Hatta hepiniz buradayken şunu da ifade etmek isterim, kamuoyunda çok ciddi ve yanlış, polemiğe yöneltilen bir durum var, Tepebaşı Belediye Başkan adayımızın açıklanmaması sebebinin pazarlık konusu olduğuna dair, kesinlikle böyle bir şey yok. Biz Eskişehir’de adaylarını açıklamış tek partiyiz. İki aday en azından açıklandı. Başka partilerde daha bir tane bile aday açıklanmış durumda değil. Bunların normalde daha zamanı var, siyasi takvime bakarsanız Aralık’tan önce açıklanması normalde erken olur. Biz Emine hanım da benim de netleştiği için açıklandı ve genel başkan buraya kadar gelerek bizleri onure etti, aslında bunun altında başka hiçbir sebep yok. Tepebaşı Belediyesi ile alakalı yaşanılan, konuşulan polemikleri artık kapatmak lazım” 

Hatipoğlu’nun istifasını değerlendiren Aydın, “Aynı şekilde Sayın Vekil istifa etmiştir. Şunun altını çizerek söylemek isterim, eğer ki, ‘ben bağımsız kalacağım, aldığım oylarında hakkını Eskişehirlinin hakkını mecliste bağımsız olarak devam ettireceğim, savunacağım derse ben buna saygı duyarım. Fakat başka bir partiye geçecekse, onu başka bir parti seçtirmediği için, başka partiye gönül veren seçmenler seçtirmediği için milletvekilliği sıfatıyla geçmesini ben doğru bulmuyorum. Ben şahsi hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.  Bütün teşkilatlar gece gündüz, kar kış, aç tok, soğuk sıcak demeden kendisi için çalıştı ve onun üzerinde bir hak var. Yine söylüyorum, bağımsız kalıp Eskişehirlinin hakkını savunacağım derse saygı duyarım. Başka bir partiye geçecekse biz hakkımızı helal etmiyoruz” dedi. 

Aydın’ın açıklamasına bir partili “Hep beraber etmiyoruz zaten başkanım. Zehir zıkkım olsun hakkımız. Gece gündüz kapı kapı gezdik” diye destek verdi.

Erkan Koca’dan Tepebaşı’na pazar yeri eleştirisi Erkan Koca’dan Tepebaşı’na pazar yeri eleştirisi