Mahmudiye Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilçede düzenlenen “Kadın Sağlığı” seminerine ilçedeki kadınlar büyük ilgi gösterdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mahmudiye Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen seminerde Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Müdürlüğü uzmanları tarafından kadınlara detaylı bilgilendirme yapıldı. Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan da seminere verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerde kadınların bir araya gelerek koruyucu sağlık yaklaşımında temel üreme sağlığı konularını konuşmalarına, doğru bildikleri yanlış bilgilerini yeniden düzenlemelerine ve interaktif bir ortamda katılımcı metotlarla birbirlerinin deneyimlerini duyma imkânı sağlandı.

Seminer ile aynı zamanda katılımcıların koruyucu sağlık yaklaşımını benimsemeleri ve sağlık hizmet sunucularından etkin yararlanmaları hedeflendi. Seminerin amacına değinen uzmanlar, “Kadınların temel cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında; doğru bilgilere erişimini sağlamak, koruyucu sağlık davranışları konusunda rol almalarını teşvik etmek, koruyucu sağlık bilgilerini geliştirmek, sağlık ve kamu hizmet taleplerinin artması ve yaşam kalitesinin geliştirilmesini sağlamak amaçlandı.” dediler. 

Seminer karşılıklı soru cevap bölümü ile tamamlandı.