CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Ekspres’i ziyaret etti, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ekonominin tüm kesimi etkilediğini ifade eden Süllü, “Evladı işsiz bir emekli taksi şoförlüğü yapıyor. Evladına harçlık vermek için gece taksiye çıkıyor. Gençler işsiz, mutsuz, özgürlüklerini kısıtlamışsın, yurt dışına çıkmak istediklerinde, gençleri suçlu görüyorsun. O genç sana oy verir mi, vermeyecek, vermesin de zaten. Bu iktidarı göndereceğiz” diye konuştu.

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Ekspres’i ziyaretinde esnaf ziyaretleri ve esnafların talepleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Süllü, “Ülke yangın yeri. Esnafa gidiyoruz, yarın dükkanı nasıl açacağım diye endişeli. Öyle esnaflar var ki, elektriğini açmadan oturuyor. Elektrik faturası yazmaya gelecekler diye kepenk kapatan esnaflar var. Esnaf şunu diyor, bugün 1 liraya satıyorum, yarın 1 lira 25 kuruşa nasıl geri alacağım bu malı bilmiyorum. Piyasa çok oynak. Etiket değiştirmekten fenalık geldi diyen esnaflarımız var. Çok sıkıntılı bir süreç. Sadece esnaf değil, ilçelere, köylere, mahallelere gidiyoruz. Çiftçi perişan, açıklanan taban fiyatlarına dertlerine deva olmuyor. Seneye nasıl ekeceğim diyor bu maliyetlerle. Çiftçiyi dinleyen, söylediğini uygulayan yok. 3 bin 500 lira alan emekli iyi maaş alıyorum diye bakıyor. Aidatını ödeyemeyen emekliler var. Emekli amcalar torunlarımızdan kaçıyoruz harçlık vermemek için diyorlar. 

Süllü: Ekonomik çöküntü en çok kadınları etkiliyor Süllü: Ekonomik çöküntü en çok kadınları etkiliyor

"Orta gelirliyi bitirdiler"

Süllü, şöyle devam etti;

“Hiç kimsenin tuzu kuru değil. Orta gelir düzeyi diye bir şey kalmadı. Orta gelirliyi bitirdiler. Bir okul çantasını doldurmak, öyle lüks şeylerle değil, Bin 500 lira. Forması, ayakkabısı, montu yok. İki çocuğu olan, üç çocuğu olan var. Kış sezonu geldi, nasıl geçinecek insanlar. Bakıyorsun iktidara tüm bunlar ortaya çıkmasın diye, çözüm üreteceğine, Dezenformasyon Yasası getiriyor. Bu gerçekler görünmesin istiyor. Başarılı olamayacaklar, bu seçimde göndereceğiz. Eylül ayında 25 kadın cinayeti var. Bunları araştırıp ne yapabiliriz demek yerine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunu kapatmaya çalışıyoruz. Amaç ne gerçekler görünmesin. Hele hele kadınlardan çok korkuyorlar bu dönem"

Genel seçimler

Süllü, yaklaşan genel seçimlerle ilgili olarak ise “Ben bu seçimde kadın ve gençlere çok güveniyorum. Bu ülkenin gerçek anlamda kurtuluşunu kadınlar ve gençler sağlayacak. Buna yürekten inanıyorum. İşsizlik almış başını gitmiş. Evladı işsiz bir emekli taksi şoförlüğü yapıyor. Evladına harçlık vermek için gece taksiye çıkıyor. Gençler işsiz, mutsuz, özgürlüklerini kısıtlamışsın, yurt dışına çıkmak istediklerinde, gençleri suçlu görüyorsun. O genç sana oy verir mi, vermeyecek, vermesin de zaten. Bu iktidarı göndereceğiz” diye konuştu.