Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nadir Küpeli, Eskişehir OSB'nin genişleme çalışmaları ve yatırımlar hakkında Vali Yardımcısı Hasan Çiçek’e bilgiler verdi. Başkan Küpeli son 7 yıl içerisinde 4 milyon metrekare arsa tahsisi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Eskişehir OSB olarak şehrimizin sanayi bazlı büyümesine çok büyük katkı sağlamaktayız. Yönetime geldiğimiz son 7 yıllık dönemde ise 324 yatırımcıya 4 milyon metrekarelik bir alanı tahsis ettik. Yeni yatırımlarla birlikte Eskişehir OSB’deki toplam tesis sayısı 899’a ulaşmış durumda. Bunlardan 639’u üretim yaparken kalan 260 firmanın ise inşaat ve proje çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.
Başkan Küpeli, Eskişehir Valiliği ile her zaman uyum içerisinde çalıştıklarını aktararak, yeni yatırım alanlarının kamulaştırılması ve OSB’ye kazandırılması noktasında valilikten ciddi destek ve yardım aldıklarını iletti. 

Eskişehir’de engellenemeyen düşüş: Satışlar dibe vurdu Eskişehir’de engellenemeyen düşüş: Satışlar dibe vurdu

Eskişehir Vali Yardımcısı Dr. Hasan Çiçek, Eskişehir’in çok önemli bir sanayi kenti olduğunu belirtti. Şehrin ekonomik yapısını ve üretim ivmesini daha da güçlendirmek için Eskişehir Valiliği olarak sanayi alanında yürütülen çalışmaların ve yeni yatırımların destekçisi olduklarını söyledi. Çiçek son olarak, Eskişehir sanayisinin ve OSB’nin daha da gelişimi için iş birliği içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.