Odunpazarı Belediyesi Halk Market, her yıl binlerce çocuğa kırtasiye yardımı yaparak, zor ekonomik koşullarda mücadele eden ailelerin üzerindeki yükü hafifletiyor. Bu sene de “okul çantamı birlikte dolduralım” sloganıyla yapılan kampanyayla ihtiyaç sahibi çocuklara yardım çağrısında bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandıran Halk Market, kurulduğu tarihten bu yana binlerce ihtiyaç sahibine destek oldu. Diğer yıllarda olduğu gibi bu sene de, okul masrafı aileleri sıkıntıya sokmasın diye kırtasiye yardımı yapmayı planlıyor. Halk Market, daha fazla çocuğa yardım edebilmek için hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunuyor.

Bağış kampanyası kapsamında, hazırlanacak okul çantalarında çizgili ve kareli büyük boy defterler, 12'li kuru ve sulu boya setleri, cetvel takımı, resim defteri, uçlu kalem, silgi, kaplık ve kalemtraş bulunacak. Bağış yapmak isteyenlerin (0222) 240 70 70 ya da 0 533 401 01 77 numaralı telefonları arayabileceği ya da Gökmeydan Mahallesi'ndeki Halk Market'e giderek bağışta bulunabileceği belirtildi.