Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Ocak ayı İl Divan Toplantısı Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirildi.

İlçe Yöneticileri ile partililerin katıldığı toplantıda ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda konuşma yapan Genel Merkez Eskişehir İl Sorumlusu Süleyman Tekbaş, Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğini ifade ederek Saadet Partililerin omuzlarındaki sorumluluğun bir kat daha arttığına değindi.

"Gençler gelecekten umutsuz" 

Milletin geleceğinin ipotek altına alındığını belirten Tekbaş, “Gençlerimiz gelecekten umutsuz. Gelir dağılımındaki adaletsizlik her geçen güz daha da derinleşmektedir. Milli gelirdeki işçinin çalışanın payı azalırken, sermayenin payı artmaktadır. Tarihi bir dönemeçteyiz! Bütün dünya yeniden şekillenirken, sadece haritalar değil, ekonomik eksenler de yeniden dizayn edilirken; Türkiye, her gün içerdeki başka bir kokuşmuşluk ve yozlaşmayla yüzleşmektedir.” ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir'de bir kadın milletvekili aday adayı daha CHP Eskişehir'de bir kadın milletvekili aday adayı daha

"İktidar değişmedikçe sonuç değişmeyecek" 

Tekbaş, “Maalesef iktidar çevresine çöreklenenler, sadece yetimin malını, garip garibanın hakkını, milletin emeğini değil; Türkiye’nin geleceğini de çalıyor! Açık söylüyoruz; bu iktidar değişmedikçe, sonuç değişmeyecek! Zira aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuç elde edemezsiniz. Şimdi önümüzde bir fırsat var. Türkiye bir seçim atmosferine girmiştir.” diye konuştu.

"450 milyar Dolar dış borç var"

Bütçe açığı ve dış ticaret açığının her geçen ay artmakta olduğunu vurgulayan Tekbaş, “İktidar sadece ihracat rakamlarını açıklıyor. İhracat, 254,2 milyon dolar ithalat, 364,4 milyon dolar açık, 110 milyon dolar Cumhuriyet tarihimizde ilk kez faiz anaparayı geçmiştir.100 TL’lik ana paraya 142 TL faiz vermekteyiz. Yıllar önce tüm borçları ödedik algısı yapmak için IMF’ye olan 23 milyar dolar borcumuzu sıfırladık dediler amma bugün sadece 450 milyar dolar dış borcumuz var. En çok öğündükleri yatırım olan otoyol, havaalanları köprülerin tünellerin o söylenen fiyatlardan çok daha ucuza mal edileceğini biliyoruz. Elektriğe, doğalgaza, akaryakıta zam yapacaksın, artan maliyetin de sorumlusunu fırıncı ve maketçiye yükleyeceksin. İşsizlik yok iş beğenmeme var diyorlar amma belediyelerin açtığı temizlik işçi kadrosuna 10 binlerce kişi başvuracak, hem de büyük bir kısmı üniversite mezunu.” diye belirtti.

"Ülke kaygısıyla hareket eden bir yönetim gelecek" 

Tekbaş, “Parti kaygısıyla değil, ülke kaygısıyla hareket eden bir yönetim gelecek. Partisinin iktidarını değil, Türkiye’nin itibarını düşünen bir yönetim gelecek. Şahısların menfaatlerini değil, milletin ihtiyaçlarını merkeze alan bir iktidar gelecek. Bu iktidarın mayası ve ruhu da saadet partisi olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü Saadet Partisi; haksızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin olmadığı bir Türkiye’nin teminatıdır.” dedi.