Kitap, afet yönetiminin çeşitli disiplinlerle bilimsel çalışmaları bir araya getirerek, ekonomiden sosyal hizmetlere, psikolojiden iletişime kadar bir dizi farklı alanı kapsıyor. 

Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, 6 Şubat depremleri sonrasında dönemin Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız tarafından Kriz Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak görevlendirilmiş ve ayrıca Vali Ayyıldız ile birlikte bir süre Hatay Samandağ'da çalışmalara katılmıştı. 

Salih Altun'un yanı sıra kitapta, Tümgeneral Sebahattin Kılınç, Doç. Dr. Serdar Yener, Dr. Öğretim Üyesi Gizem Yıldız, Dr. Öğretim Üyesi Erkan Kurnaz, Dr. Öğretim Üyesi Feyza Beki, Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner, Esra Çömezoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa İslamoğlu gibi değerli yazarlar ve akademisyenlerin makaleleri de yer alıyor.

Kitap, afet yönetimi konusunda çalışan profesyoneller, akademisyenler ve konuyla ilgilenen herkes için önemli bir kaynak niteliği taşıyor. "Disiplinler Arası Bir Bakışla Afet Yönetimi", afet yönetimi alanında çalışanların ve ilgilenenlerin bilgi ve anlayışlarını genişletmelerine yardımcı olacak bir eser olarak öne çıkıyor. Yazarlar kitabın amacının afet yönetimine dair geniş bir perspektif sunmak ve farklı disiplinlerin bu alanda nasıl birlikte çalışabileceğini göstermek olduğunu belirtiyor. 

Yayınlanan kitap Salih Altun tarafından Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız ile Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’a takdim edildi. 

"Disiplinler Arası Bir Bakışla Afet Yönetimi" kitabı, seçkin kitapçılarda ve online satış noktalarında bulunabilir.

salih-altundan-afet-yonetimine-isik-tutacak-kitap-detay1

Kazım Kurt: Sözümüzün arkasındayız Kazım Kurt: Sözümüzün arkasındayız

salih-altundan-afet-yonetimine-isik-tutacak-kitap-detay2