İYİ Parti milletvekili Nebi Hatioğlu’nun yerel seçimler ve Eskişehir’e ilişkin açıklamaları konuşulmaya devam ediyor. tv100’de katıldığı Taksim Meydanı programında gazeteci Barış Yarkadaş’ın “Eskişehir’de AK Parti kazanırsa ne hissedersiniz? Rahatsız olmaz mısınız?” sorusuna “Yooo. Niye rahatsız olayım ya. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçildiğinde olumlu ya da olumsuz hiçbir şey hissetmedim” şeklinde cevap veren Hatipoğlu’na bir başka gazeteci İsmail Saymaz’dan sert eleştiriler geldi.

Sözcü TV’de konuşan İsmail Saymaz, Nebi Hatipoğlu’nu “Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir” ifadelerini hatırlatarak “Biri Nebi Hatipoğlu’nu durdursun. Ne dediğinin farkında değil ya da söylediklerini kulağı duymuyor” dedi. 

Ümit Özdağ Eskişehir’e geliyor Ümit Özdağ Eskişehir’e geliyor

Ebru Baki’ye açıklamalarda bulunan İsmail Saymaz şöyle konuştu;

“Ben o akşam Erdoğan kazanınca nötr oldum dediniz ya sizin onun karşısında başka bir cumhurbaşkanı adayı vardı, farkında mısınız? Siz Erdoğan’ın karşısında bir başka cumhurbaşkanı adayına destek verdiniz. Nasıl nötr olabilirsiniz. Hadi diyebilirsiniz; benim gönlümden o geçmedi napayım. Farkında mısınız, CHP ile siz ittifaktınız. Siz aynı ittifakın partileriydiniz. Baraj yüzde 10 olsaydı barajın altında kalabilirdiniz. Siz nasıl olurda partinizin destek verdiği cumhurbaşkanı adayının rakibine karşı nötr olabilirsiniz. Nasıl olur da sizin aynı ittifakta yer aldığınız partiyle onun rakibi olan partiyle kendinizi aynı görürsünüz. Bu daha ilginç, nasıl olur da AK Parti ile MHP ile biz ittifak olabiliriz diyebiliyorsunuz. Sizin lideriniz Meral Akşener hakkında 7 yıldır bir kumpas soruşturması şeklinde süren FETÖ soruşturması daha kapanalı iki hafta oldu. Yani bunu da mı düşünmüyorsunuz. Buna da mı tefekkür edemiyorsunuz. Sizin genel başkanınız sırf muhalif oldu diye, MHP’de liderlik iddiasına girdi diye atmadık iftira bırakmamışlar, partiniz seçime sokulmamak istenmiş, milletvekillerinizin her birine saldırı olmuş, siz nasıl olur da bu kadar rahat bir şekilde AK Parti ile de MHP ile de ittifak yapabiliriz, AK Parti de bir CHP de bir Erdoğan da bir Kılıçdaroğlu da bir nasıl dersiniz. Siz partileri mi karıştırdınız. Bizim için Eskişehir’de AK Parti de bir CHP de bir Yılmaz Hoca da bir dersen hayret ederim. Nebi bey el yükselttikçe İYİ Parti’den ona dair bir itiraz da gelmiyor” 

Kaynak: eskisehirekspres.net