Geçtiğimiz hafta sonu Şehir Tiyatrolarının davetlisi olarak Eskişehir EĞİT-DER bünyesindeki öğretmenler “V. Frank” adlı oyunu izlediler. Kapalı gişe sahnelenen oyunu ayakta alkışlayan öğretmenler, bu özel günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yönetmenliğini, Devlet Tiyatrosu sanatçısı, ödüllü rejisör Yunus Emre Bozdoğan’ın üstlendiği, Tahsin Saraç’ın Türkçeleştirdiği oyunun dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve hareket düzenini Senem Oluz gerçekleştiriyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Turgay Erdener’e ait.
Oyun, para ve güç tutkusunun, en temel insani duyguları nasıl yok ettiğini, trajikomik bir üslup ve etkili bir anlatımla canlı müzik eşliğinde seyirci ile buluşturuyor.

Oyunda, Şehir Tiyatrolarının başarılı oyuncuları Ercüment Yılmaz, Özlem Boyacı, Sinan Demirer, Devrim Özder Akın, Melda Yılmaz, Zafer Ergül, Hakkı Kuş, Berkay Akın, Emre Basalak, Savran Perk, Berkay Gökçek ile Nigar Berktin ve Ahmet Barut rol alıyorlar.

Oyun sonrası bir araya gelen öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdiler ve her yıl öğretmenler gününde bir tiyatro etkinliği ile buluşmalarını sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve Şehir Tiyatroları ailesine teşekkür ettiler.