Avrupa Birliği Eskişehir’de özel buluşmaya hazırlanıyor Avrupa Birliği Eskişehir’de özel buluşmaya hazırlanıyor

Senfoni Orkestrası, 16 Şubat Cuma akşamı birbirinden güzel eserlerden oluşan harika bir konsere daha imza attı. Bu haftaki konserde, ulusal ve uluslararası alanda başarılar elde eden Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde görev yapan orkestra şefi Naci Özgüç  ve başarılı piyano sanatçısı Emre Şen, sahnedeydi.

Frederic Chopin Piyano Konçertosu No.1, Antonin Dvorak Senfoni No.8 adlı eserlerden oluşan program, müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Senfoni Orkestrasının büyük bir özveriyle hazırladığı, Naci Özgüç  yönetimindeki  ve piyano sanatçısı Emre Şen’in etkileyici performansıyla sahnelenen konser büyük ilgi gördü. İki bölümden oluşan konserin ilk yarısında piyano sanatçısı Emre Şen, müzikseverlere büyülü anlar yaşattı. Uzun süre ayakta alkışlanan solist konserinin içinde “bis” yaptı. Solist, solo performansını sergilerken adeta kendinden geçti. Sanatseverler, Emre Şen’i ve Naci Özgüç’ü büyük hayranlıkla seyrettiler. Konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçılar mutlu, konsere gelen misafirler ise her zaman olduğu gibi memnun ayrıldılar.

Her hafta kapalı gişe konserler veren orkestra, gelecek programda orkestra şefi Eray İnal, rejisör Murat Atak, solistler Nurdan Küçükekmekçi (soprano), Tuğçe Oğuzülgen (mezzo soprano), Özgür Savaş Gençtürk (bas), Süleyman Yardım (ney), Özgür Sarman (kanun), anlatanlar Özlem Akdoğan, Devrim Ö. Akın, H. Tolga Tümer, metin düzenleme Şafak Özen'den oluşan Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları’nın ortak yapımı “Yunus Emre” konseri sanatseverlerle buluşacak. Konser, 23 Şubat Cuma, saat 20.00’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.