Muhammed Ali Köse, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Bu Ramazan ayı seçime denk geldiği için ve seçimin bu kaotik ortamında maalesef işlenmeyen Ramazan'ın ruhuna ve manasına uygun olmayan bir süreç yaşıyoruz. Bu münasebetledir ki Ramazan'ın tadı tuzu kaçıyor. Tabii sadece seçimler olsa gene iyi artık İsrail için her ramazan ayında bir ritüele dönüşen Mescid-i Aksa baskınlarıyla yüreğimiz bu mübarek günlerde bir kez daha yanıyor. İsrail meselesi artık mutlaka çözülmesi gereken bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun halledilebilmesi için artık kınamalar usulden çıkarılan diplomatik krizler veyahut da başkaca eylemler yeterli olmamaktadır. Somut adımlar atılmadan bu iş çözülmeyecek gibi gözüküyor. Peki ne yapılmalıdır? En çok gelen soru bu, yapılması gereken şudur; Merhum liderimiz Erbakan hocamızın dediği gibi İsrail laftan değil güçten anlar yani İsrail'in anlayacağı güç ortamını hep birlikte tesis etmek mecburiyetindeyiz. Bunun için evvela D8'ler ve Filistin gayesi ile kurulmuş olan İslam İşbirliği Teşkilatı mutlaka aktif hale getirilmeli ve Filistin meselesi kökten halledilmelidir.”

“Millet ittifakına güvenenlere altılı masaya güvenenlere bir söz verdik”

Saadet Parti Eskişehir Milletvekili aday adayı Köse, “Tarihin seri içerisinde bazı günler vardır ki geriye dönüp baktığınızda keşke o gün şöyle bir karar verseydik böyle bir karar verseydik ya da iyi ki böyle bir karar vermişiz diyeceğimiz günler vardır. Bugün 9 Nisan 2023 işte tam da böyle kritik önemli bir gün içindeyiz. Eğer akşam saat beşe kadar herhangi bir sürpriz olmaz genel başkanlar düzeyinde veyahut da kurmayla arasında herhangi bir proses çıkmazsa İnşallah biz de Saadet Partisi olarak Millet İttifakı diğer bileşenleri gibi ortak liste ile seçime gireceğiz. Vermiş olduğumuz karar gerçekten çok önemli ve büyük bir fedakarlığın neticesinde ortaya çıkmıştır. Biz milletimize millet ittifakına güvenenlere altılı masaya güvenenlere bir söz verdik, vermiş olduğumuz bu sözün gereği olarak bir oyun dahi ziyan olmasına gönlümüz razı olamazdı. Bu fedakarlığın tarifi mümkün değildir ancak içinde bulunduğumuz konjektör parti kimliğimizi bir süreliğine kenara bırakmak mecburiyetini doğurmuştur. Bu sebepledir ki inşallah millet ittifakı olarak iktidara geleceğimiz güne kadar çalışmalara millet ittifakına devam edeceğiz” diye konuştu.

Eskişehir’in ilçelerinde Erdoğan rüzgarı Eskişehir’in ilçelerinde Erdoğan rüzgarı

“Tüm halkını Kızılay'a kan vermeye davet ediyoruz”

Köse, “Her ne kadar kurumların işi boşaltılmış olsa kurumların kuruluş hikayeleri amaçları saptırılmış olsa da bu kurumların hepsi bu aziz milletindir. Bu kurumları kendi asli amaçlarına döndürmek için millet ittifakının iktidarını beklemeye gerek yok Kızılay’ımızın içinde bulunmuş olduğu durum hepinizi üzmektedir. Ancak malum deprem hadisesi ve yaşanan diğer gelişmeler Kızılay’ımızdaki kan stoklarının azalmasına sebep olmuştur. Bu nedenle tüm halkımızı siyasi düşünceyi bir kenara bırakarak Kızılay'a kan vermeye davet ediyoruz. Bu büyük bir mesuliyettir ve vatandaşlarımızın bu konuya duyarsız kalmayacaklarına inanıyoruz” şeklinde konuştu.