Millet İttifakı olarak en fazla sayıda milletvekili nasıl çıkarıp iktidar olabiliriz aslında bunun hesabı yapılıyor. Genel merkezler durumla ilgili bir çalışma yürütüyor. En fazla milletvekili nasıl çıkarılacaksa o şekilde hareket etmek de yarar var. Biz zaten ortaklaştık düşüncede, mutabakat metninde, listeler de de ortaklaşmamızda bir sakınca görmüyorum” diye konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan istifa sorularına ilk yanıt Kemal Kılıçdaroğlu’ndan istifa sorularına ilk yanıt

Kendi gücümüzün farkındayız

Eskişehir yerelinde aday listesinde ilk üçte adı geçen dört partiden isimlerin olup olamayacağı ile ilgili konuşan Taşel, “Genel merkezden merkez yoklaması ile belirleneceği için yani bizim burada bir görüş bildirmemizin çok doğru olacağını düşünmüyorum. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir’de güçlü bir parti. Doğal olarak listede olmalarında bir mahsur görmemekle birlikte kendi gücümüzün de farkındayız. Listelerde yer alınabilir ama oradaki artık hangi sırada yer aldıklarında daha fayda sağlayacaklarsa arkadaşlarımız o şekilde olmasında bir mahzur yok” dedi. 

Partililerimizde beklenti oluştu

Eskişehir’de ilk üç sıranın önemine dikkat çeken Taşel, “Açıkçası ilk üçte partililerimizin olması daha doğru olacaktır. Eskişehir’de bu verileri alıyoruz biz. Dördü zorlamak için ama neden olmasın olabilir. Ama ilk üçte CHP adaylarının olmasında yarar vardır. Partililerimizde beklenti de oluşmuş durumda ama genel merkezimiz nihai kararı verecektir” şeklinde konuştu.