Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi arasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin yapılan görüşme sona erdi. Toplantı öncesi cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi'ne geldi. Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı.

Ortak mutabakata vardıkları belirtilen iki liderin Zafer Partisi Genel Merkezi önünde düzenlediği basın toplantısında ilk konuşan isim Kemal Kılıçdaroğlu, ortak bir mutabakat metnine imza attıklarını ve seçim sonrası tekrar konuşup Türkiye'yi huzura kavuşturacaklarını söyledi.


Konuşmanın ardından etraftan "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları atıldı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları ifade etti:

"Türkiye'nin parlamenter sisteme kavuşup daha güçlü bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana sorumluluk düşüyor. Oturduk, konuştuk, güzel sonuçlar elde edildi. Slogan da fena değil, birleşe birleşe kazanacağız.

Özdağ'ın konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

"Türkiye'nin en önemli, sorunu ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu çözülmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. 

Reuters duyurdu: Yeni kabinenin üç ismi kesinleşti Reuters duyurdu: Yeni kabinenin üç ismi kesinleşti

Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Türk halkında vatanlarına geri yollamak için Zafer Partisi olarak destek istedik. Ancak medya ambargosu ve partimizin yeni kurulmuş olması vatandaşlara yeteri kadar ulaşmasını engelledi.

Bizi ziyaret eden Numan Bey bizden destek istedi. Sığınmacılar konusunu sorduk, anlattıkları sığınmacıların vatanlarına geri dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ise Suriyelilerin vatanlarına dönmesi konusunda bizimle aynı fikirdeydi.

1 sene içinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten, Suriyelilerin Suriye'deki güvenliğini sağlayacak, uyuşturucu çetelerini okulların önünden kurtaracak bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık ve Zafer Partisi olarak 2. turda Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik.

1. turda Millet, Cumhur ve Ata İttifakı'na oy vermiş seçmenlere çağrım şu: Anne ve babalarınızdan aldığınız Türkiye'yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, 'Göçmenistan' olmasını istemiyorsanız, Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verin."