Merhaba Sayın okuyucular,

Bu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak konulardan bahsetmek istiyorum.Kahvelerimiz hazır mı?

Yıllar geçtikçe yaşlandığımızı daha çok hissederiz. Buna "dur" demenin mümkün olmadığı bir gerçek. Ama şöyle bir gerçek de var ki kişi hissettiği yaştadır.

E peki o zaman hisettiğimiz yaş ile olduğumuz yaşı nasıl denkleştireceğiz? İşte burada tıbbın ne kadar ilerlediğine hayretler edersiniz.

Özellikle gençleştirme işlemi için hastalarım bana geldiğinde öncelikle kendileri ile bir süre sohbet etmeyi çok severim. Bu sohbetler sırasında hem kendilerini daha iyi tanırım hem de yüz ifadelerine boyun hareketlerine kaş hareketlerine mimiklerine dikkat ederim. Doğal olarak yaptığımız hareketler yaşlanmamızla ilgili o kadar şey anlatıyor ki.

İsterseniz siz de bir yakınınızdan siz farkında olmadan yüzünüzün videosunu çekmesini isteyin ya da birisine bir olay anlatırken elinizde ayna ile yüzünüzü inceleyin.

Dikkat! Bu işlem biraz moral bozabilir ama yeni oluşan kırışıklıklar renk değişiklikleri hepsi sizin hayat tecrübeleriniz onlarla barışın.

Şimdi sizlere bu barıştığınız çizgilerle ilgili yapılacaklardan bahsedeyim.

Öncelikle onları yok ediyoruz siliyoruz. 50 yaşında olsanız da 20 yaşında görüneceksiniz gibi söylemler asla tasvip etmediğim laflardır. Çünkü önemli olan bulunduğumuz yaş içerisinde doğallığı kaybetmeden ufak dokunuşlarla öz güvenimizi tazelemektir.

Hepiniz botoks dolgu ip askı gibi işlemleri duymuşssunuzdur.

İnanın düzgün yapıldığında o kadar güzel sonuçlar alırsınız ki keşke daha önce yaptırsaydım dersiniz.

Siz hiç depresyon tedavisi alan insanların estetik işlem sonrası ilaç bıraktığını duymadınız mı?

İnsan aynaya baktığında mutlu olunca hayata karşı çevresine karşı da daha iyi bir birey olur.

İşte burada biz hekimlere çok iş düşer bazen bazı uygulamaları hasta istese bile yüzüne uymayacaksa yapmamak en büyük erdemimiz olmalıdır. Sonuçta bir kişinin yüzü her şeyidir. Size onu emanet ediyorsa sizde o emaneti en güzel halde geri vermelisiniz.

"Botoks nedir?" demeyeceğim. Bir çoğunuz duymuş okumuş görmüş ve hatta yaptırmışssınızdır. Sadece ne yaptırdığınızı bilmiyorsunuzdur.

Örneğin Türk-İngiliz-Rus-İran-Kanada botoksu gibi çeşitleri olduğunu 100'lük ve 500'lük miligramlarda olduğunu uygulamanın kişinin ihtiyaç ve kas gücüne göre değiştiğini, 10 gün sonra neden kontrol dendiğini hepsini tane tane ilerleyen haftalarda yazacağım.

Sizleri bu haftalık biraz merakta da bırakarak hoşçakalın demek istiyorum.

Yazılardan önce öğrenmek ya da sormak istediğiniz bir şeyler olursa her zaman sizlere ayıracak vaktim vardır.

Önemli olan doğru bilgi ile doğru ellerde doğru işlemleri yaptırmaktır.

Sağlıcakla kalın…

Saygılarımla.