CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü’nün de aralarında bulunduğu CHP heyeti Bartın Amasra’da meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren maden işçilerinin ailelerini ziyaret ederek, acılarını paylaştı.

Bartın Amasra’da meydana gelen maden faciasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekillerinin aralarında bulunduğu heyet, bölgede incelemelerde bulunmak üzere Bartın’a gitti. CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü’nün de aralarında bulunduğu heyet CHP Bartın İl Başkanlığı’nda düzenledikleri basın açıklamasının ardından, patlamada yaşamını kaybeden 41 maden işçisinin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Çakırözer, maden faciasında yaşamını yitiren Murat Öztan, Rasim Bulut ve Mustafa Çelik’in ailelerini ziyaret ederken, Süllü ise Mustafa Can Yıldırım, Gürdal Serenli, Rahman Özçelik ve Gökhan Mercan’ın kederli ailelerine baş sağlığı diledi, aileleri dinledi. 

Eskişehir'e kritik deprem uyarısı: Binaların yarısı riskli Eskişehir'e kritik deprem uyarısı: Binaların yarısı riskli

"Kader değil, ihmal" 

Aileler kendilerini ziyaret eden milletvekillerine, “Hepsi genç çocuklar! Altı ayda eğitilecek çavuşlar 15 günde hazır hale geliyor. Başlarında kıdemli hiç kimse yok. Evlatlarımızı kader değil, ihmaller öldürdü” diye dert yandı. 

Aileleri dinleyen Çakırözer ve Süllü ise yaptıkları açıklamalarda, “Faciada yaşamını yitiren maden emekçilerimizin her biri ardında acılı birer aile, eş, baba, evlat bıraktı! Acıların tarifi imkansız. Kederli ailelerimizin acılarını paylaşıyor, yaşamını yitiren 41 maden emekçimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Acılı aileleri dinledik! Bu cinayetlerin ardında tek gerekçe var o da tedbirsizlik, önlem almama! Emekçilerimizin acılı eşlerinin, evlatlarının, kardeşlerinin, anne ve babalarının feryatlarına kulak tıkanmasına izin vermeyeceğiz. Ailleremizin tek isteği, tek talebi var! Bu patlamada ihmali olan sorumluların ortaya çıkarılması, yargı önünde hesap sorulması ve bir daha bu acıların yaşanmaması! Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bunun takipçisi olacağız” dedi.